Ev telefonu devretmek için detaylar, sabit hat nasıl devredilir?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

İnternet devir işlemleri tüm detayları, internet hattı başkasına nasıl devredilir?

İnternet hattı ve sabit telefon numarası devir işlemleri

Evde internet hattı kullanan aboneler; Yalın (Telefonsuz) veya telefonlu (ADSL, VDSL, FİBER, HİPERNET) internet hatlarını ve telefonlarını diledikleri zaman başkası adına devredebilir. Devir; hattın üzerindeki kampanyaların ve hizmetlerin olduğu gibi kalarak hat sahibinin hizmet faturalandırma adını değiştirerek bir başka kişi üzerine kayıt etmesi işlemidir.

Devir hangi firmalarda yapılır?

Devir işlemleri Türk Telekom Devir (TTNET), Vodafone Süpernet Devir, Turkcell Superonline Devir, Kablonet Devir, Millenicom Devir, TurkNet Devir işlemleri ve diğer kurum ve kuruluşlar için de aynı şekilde yapılabilir.

Devir nasıl yapılır?

Devir işleminin yapılabilmesi için alıcı kişinin mevcut operatörle ilgili geçmişten devam eden hukuksal problemler, eki borçlar ve kara liste gibi hat almaya engel teşkil eden bir durumun olmaması gerekmektedir. Kişi hat almaya veya hattı devretmeye uygunsa devir işlemi yapılabilir. Devir ve nakil yine aynı şekilde geçerli olacaktır.

Hattı alacak kişi ve hattı devredecek kişinin eğer mevcut firmalarının işlem yapmaya yetkili yerleri varsa örneğin; Kablonet, Türk telekom, Turkcell, Vodafone gibi grup şirketlerine giderek devir yapılabilir. Eğer başvuru kanalları olmayan firmalar ise TurkNet, Millenicom gibi firmalar için devir formu doldurularak işlem yapılır.

Devir formu ve devir dilekçeleri

Aşağıdaki tabloda bulunan firmanıza tıklayın ve ilgili devir dilekçe ve devir formu ulaşılabilir. Hattı devreden ve devir alan alan kişi imzalayarak kimlik fotokopilerini mail ya da faks yoluyla göndererek devir işlemini başlatabilir.

Dilekçe örneği ve devir formları için aşağıdaki bağlantılardan firmanızı seçerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

DEVİR İŞLEMLERİ

Devir detayları için aşağıdan firmanızı seçin!

1 Türk Telekom Devir (TTNET)
2 Vodafone Süpernet Devir
3 Turkcell Superonline Devir
4 Kablonet Devir
5 Millenicom Devir
6 TurkNet Devir

Taahhütlü abonelik devir yapılabilir mi?

Taahhütlü veya taahhütsüz aboneler devir yapabilir. Tahhütlü abonelerin devir yapması durumunda kalan taahhüt süreleri ve ek ücretler olduğu gibi devralan kişi tarafından ödenmek durumundadır.

Devir ücretleri

Hattın devir işlemi için doğabilecek Katma Değerli Ücretler devralan kişiye fatura dilir. Devir işlemleri için başvuru esnasında ücret alınmaz. Hattı devralan kişinin ödemediği faturalardan hat sahibi sorumlu değildir.

Neden devir yapılır?

Hat sahibinin vefatı ile varisler hattı devralabilir. Böyle durumlarda ölüm belgesi ve veraset ilanında adı geçen kişiler işlem yapabilir. Askerlik, evlenme, evden ayrılma gibi çeşitli nedenlerden dolayı hat başkasına devredilmek durumunda kalınabilir.

Devirde hat kesintisi olur mu?

Devir işlem süreçleri içerisinde hatta kesinti olmaz. Aynı adreste kalacaksa sadece faturalandırma adı değişecektir. Başka yere nakil ve devir durumlarında ise hat nakil süreçleri içerisinde ortalama 7 günlük kesintiler yaşanabilir.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP