Ev internetinin vazgeçmek için kaç gün süre var, başvuru iptal süresi
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

İnternet cayma hakkı kaç gün, yasal cayma süresi, başvurumdan kaç gün içinde cayabilirim?

İnternet cayma hakkı

İnternet başvurusu yaptım ama sonradan vazgeçtim, kaç gün içince başvurumu fatura çıkmadan cayabilirim, cayma hakkı kaç gündür? Hemen her başvuru ya da ürün alımlarında yasal cayma süresi bulunur. İnternet, sabit telefon ve taksitli cihazlar içinse belirli süreler içerisinde vazgeçebilirsiniz.

Yasal cayma süresi

Adsl, Fiber internet gibi tüketici aldığı bir malı ya da hizmeti herhangi bir sebep göstermeksizin 14 gün içinde iade/iptal edebilir.

Caydığımda ücret öder miyim?

Abonelerin büyük çoğunluğunun yasal cayma süreleri içerisinde iptal ettirmeleri durumunda kullandıkları gün kadar ücret ödedikleri görülmektedir. Ücretlendirme ise şu şekilde yapılıyor;

Kampanya tutarı/30* kullanım günü şeklinde.

Yine cayma süreleri içerisindeki iptallerde abonelerin şikayetçi oldukları diğer bir konu ise bağlantı/aktivasyon gibi ücretlerin alınarak toplam tutarın 90-100 TL rakamlarını bulduğunu ileten müşterilerde bulunmaktadır.

Eğer yüksek bir ücret ile karşılaşırsanız bu bedeller için BTK ve Tüketici haklarına giderek gerekli şikayetlerinizi yaparak hakkınızı arayabilirsiniz.

Sözleşme imzalamadım aboneliğim başlar mı?

Abonelik başlangıcı için kimlik fotokopisi ve sözleşme imzalanması şarttır. Eğer başvuru yaptınız ve sözleşme henüz elinize ulaşmadıysa hattı iptal etmek için sözleşme imzalamamanız yeterli olacaktır.

Sözleşmeyi imzaladınız ancak vazgeçtiniz. Böyle durumda internet hizmeti aldığınız ISS (INTERNET SERVİS SAĞLAYICI) fimasını arayarak iptale ilişkin bilgilendirme yapın. Önemli: Hat için başvuru yaptığınız veya aracı kurum ile görüşme yaptığınız yerleri aramayın. Çoğu zaman bu gibi durumlarda iptal ettiklerini söyleyeceklerdir ancak gözden kaçırılabilir. Siz İnternet firmanızla muhattap olarak kaydınızın iptalinin gerçekleştiğine dair SMS ile bilgi geçilmesini isteyin.

Kampanyalarla birlikte cihaz alımlarında elektronik cihazların iade süreleri 7 gün kadar olabiliyor. Tabi cihazın zarar görmemesi koşuluyla.

İnternet hattı ve modem kampanyalı bir ürüne başvuru yaptığınızda Modem iadesi için gereken adresi alarak zaman kaybetmeden kargoya verin. Burada yine dikkat edilmesi gereken husus; kargo varış süreleridir. Bu süreler önemlidir ve müşteri hizmetleri ile bu konuda bilgi teyidi yapın.

Not: Tüm işlemleri yaparken Müşteri Hizmetleri ile yapacağınız görüşemelere ait ses kaydı yapmak faydanıza olacaktır. Mevcutta delil olarak kabul edileceklerinden başınız ağrımadan çözüme gidebilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP