Türk Telekom hipernet modem, Ttnet Hipernet kampanyaları ve paketleri
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Hipernet nedir, hipernet fibernet farkı nedir Hipernet yorumlar ve kullananlar

Hipernet ev interneti

Türk Telekom tarafından TTNET internet kampanyaları arasında “Hipernet” terimini çok görüyor olabilirsiniz. Aklınıza Hipernet nedir sorusu takılabilir. Hipernet hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara bu yazımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Hipernet nedir?

Hipernet, Türk telekom tarafından evlere verilen yüksek hızda internet tarifeleri ve paketlerine verilen isimdir. Hipernet ile 100 Mbps’ye kadar hızlarda internet erişimi yapabilirsiniz.

Adsl ile Hipernet farkı nedir?

Adsl internet altyapısı olan kullanıcılar maksimum 16 Mbps’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayabilir. Hipernet ile 100 Mbps’ye kadar hız alabilirler. Hipernet kavramı aynı zamanda “VDSL” olarakta geçer. Modemlerinde ise Adsl internet modemi ile Hipernet çalışmaz ancak Hipernet modem ile Adsl internet hizmeti çalışır. Adsl’den Hipernet’e geçen abone aynı zamanda modemini değiştirmek zorundadır.

Fiber ile Hipernet farkı nedir?

Hipernetle fibernet arasındaki farkı okuyan herkesin anlayacağı dilde anlatmak gerekirse;

Mahallenize fiber optik kablo döşendiğini düşünün. Sokağınıza veya caddeye de olabilir. Fiber optik kablo sizin binanıza kazı yapılarak döşenmemiş veya biraz uzağınızdan altyapı geçmiş olabilir. Fiberin bağlandığı noktadan sizin evinize kadar gelen kısımda normal bakır kablonuz ile fiberin ucuna bağlantı yapılarak yüksek hızda internet erişimi almanız sağlanır. 100 Mbps’ye kadar verilen hız bu sayededir. İkisi arasındaki fark ise; fiber eve kadar fiber optik kablo ile gelirken, Hipernet fiber kablo ucundan eve kadar bakır kablo ile devam eder.

Hipernet ile VDSL farkı nedir?

Hipernet ve VDSL kavramları iki ayrı ürün gibi gelebilir ancak sonucu aynı kapıya çıkar. İkiside aynı hizmettir. Hipernet Türk Telekom (Ttnet) tarafından verilen isimdir. VDSL ise diğer ISS firmaları tarafından verilmiş bir addır.

Hipernet var mı, Hipernet nerelerde var?

Hipernet nerede diye merak ediyorsanız BURAYA TIKLAYIP binanızı adresinize göre sorgulayabilirsiniz.

Hipernet kampanyaları, Hipernet paketleri

Adsl ve Fiber kampanyalarında olduğu gibi Yalın (Telefonsuz), telefonlu, limitli, limitsiz paketler tercih yapılarak ihtiyaca göre kampanyalar ve paketlerden faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantı üzerinden Hipernet tarifelerine ulaşabilirsiniz.

Yüksek Hızda Bağlantılar

Yüksek hızda bağlantılar butonuna tıkladığınızda sizi tüm internet sağlayıcıların kampanyalarına götürecektir. Hangi firmanın kampanyasını görmek istiyorsanız seçim yaparak tercihlerde bulunabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP