Adsl altyapı sorgulama, Telefonsuz internet altyapı öğrenme ekranı
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Fiber optik kablo altyapısı sorgulama, altyapıya göre ne kadar hız alabilirim, internet sorgu formu

İnternet altyapı sorgulama formu

Fiber optik kablo altyapı sorgulama ve Adsl internet bakır kablo altyapı sorgulama yaparak altyapının verebileceği maksimum hızı “Mbps” aşağıdaki sorgu ekranından yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda çıkan değerler hem evinizde veya işyerinizde altyapı olup olmadığını hem de alabileceğiniz bağlantı hızı gösterecektir. Ev internet ve işyeri internet için Türkiye’deki tüm noktalar için geçerlidir.

Altyapı sorgulama formu, alınabilir hız sorgulama formu

Altyapı sorgulama sonucu

Adrese göre sorgulama yaptığınızda altyapı var çıktıysa bildirim kısmında aynı zamanda binanızda alabileceğiniz maksimum internet hızınızında sonucu yansıtılacaktır. Çıkan bu değerler eviniz ile santral arası kablo mesafesine bağlı olarak değişecektir. Evinize internet sinyali için gönderilen “Fiber optik kablo” veya ” Adsl bakır kablo” uzunluğuna göre hızlarda azalma veya çoğalma görülür. Yakın mesafeli bir ev internet kullanıcısı 50 Mbps, 100 Mbps değerlerinde bağlantı alabilirken, uzak mesafede olan kişilerde bu değerler 8 Mbps, 16 Mbps seviyelerinde olabilir. Tamamen şebekenin çıkış noktası ile evin varış noktasına göre değerler verilir.

Altyapı sorgulama sonucu değer çıkmadı

Ev veya işyeri adresinizi doğru girerek sokak/cadde seçimlerinden sonraki bina adı ve kapı numarası doğruluğundan eminseniz sorgu sonucu değer verilemiyorsa “altyapı yok” demektir. Hız değeri veriliyorsa “altyapı var” demektir.

Altyapısı olmayanlar;

Fiber veya Adsl altyapısı uygun olmayanlar Superbox paketlerinden yararlanarak altyapısız internet hizmeti alabilir. Taahhütlü paket 139 TL iken tahhütsüz paketler 159 TL olup 50 GB internet kullanım kotası bulunmaktadır. Bu internet paketi Turkcell hat ile çalışır, bir modem içerisine adapte olan karta 50 Gb internet yüklenir ve her ay 50 Gb internetinizi altyapıya bağlı kalmadan mevcut şebeke üzerinden kablosuz internet olarak kullanabilirsiniz. Adresinizden ayrıldığınızda yanınızda götüremezsiniz. Bağlı bulunduğunuz şebekeye kayıt edildiğinden sadece o adreste kullanılabilir hizmettir.

Altyapısı olanlar;

Mevcutta altyapınız varsa şu firmalardan internet tercihi yapabilirsiniz:

  1. Türk Telekom (Ttnet)
  2. Millenicom (Doping)
  3. TurkNet
  4. Vodafone Süpernet
  5. Turkcell Superonline

Fiber optik ve Bakır kablo üzerinden hizmet alabileceğiniz ISS’lerdir. İnternet taşıma, yeni başvuru, 0850’li numara ve ev telefonu tahsisi gibi ayrıca Voip hizmetlerden de Sabit IP (satatik ip) alarak yararlanabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP