KKB Puansız taksitli telefon, Faturasız hat üzerine taksitli cihaz
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Faturasızdan faturalıya geçişte cihaz, faturalı hattım var taksitli telefon alabilir miyim?

Taktistli telefon almak için gerekli şartlar

Turkcell, Vodafone, Avea (Türk Telekom Mobil) hattı kullanan abonelerin faturasızdan faturalıya geçişte ve faturalı hat kullanan abonelerin taksitli cihaz ve cep telefonu almak için gereken şartlar konusunda bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Faturalı hatta taksitli telefon alma şartları

Abonenin taksitli bir cihaz alabilmesi için sadece KKB PUAN değerine bakılmaz. Puanım tutuyor cep telefonu alabilirim ile mağazaya gitmek veya online başvuru sonucu red cevabı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise taksitli cihaz talebinden sonra;

  1. Abonelik yaşı
  2. Ödeme düzeni
  3. KBB puanı

kriterlerine bakılmasıdır.

1-Abonelik yaşı: Eğer abonelik yaşınız 6 ayın altındaysa cihaz taksitlendirmesine karşı çoğu zaman olumsuz yanıt alır, hattınızın 6 aylık süresinin dolması gerektiği ile karşılaşırsınız. Pahallı bir cihaz almak istediğinizde örneğin; iPhone 8 için sizden bu sürenin 12 ay (1 yıl) abonelik şartı istenebilir.

2-Ödeme düzeni: Yukarıda belirtilen 6 ay abonelik ve 12 ay abonelik içerisinde hattın açılıp kapanması (giden arama kısıtlanması) düzensiz ödemelerin olmaması gerekecektir. Cihaza göre bu süreler 6 ay veya 12 aylık dönemler içerisindedir.

3-KKB Puanı: Yukarıdaki şartları yerine getirmiş olsanız bile KKB puanı olumsuz veya yetersizse taksitli cihaz alamazsınız. Örneğin; 2000 TL değerinde bir cihaza başvuru yaptığınızda puan 2000 altındaysa taksitli telefon vermezler. Ödemelerin düzenli yapılarak puanın artması beklenmek durumunda kalınır. 1000 puan toplamak ise hattın fatura seviyesi ve ödeme düzenine bağlı olarak 1-2 yıl arası sürebilir. 1 puan 1 TL gibi cihaza değer biçilir. Puan ne derece yüksekse cihaz seçimi o derece pahallı olabilir. 6000 puanlar ise maksimum seviyedir.

Faturasız hattan faturalıya geçişte taksitli telefon

Faturasızdan faturalıya geçerek faturaya ek taksitle telefon almak istediğinizde abonelik yaşının yetmediği gibi bir şart koşulabilir. Bu kişiden kişiye ve Turkcell, Vodafone, Avea gibi firmalara göre değişen bir durum.

Normalde bireysel bir müşteri faturalıya geçtiğinde taksitli cihaz almak için başvuru yaparsa ve faturalıya geçiş evrakları diğer şartlar ve koşullar yerine getirilerek taksitli cihaz alabilir.

Koşullar:

  1. Faturalıya geçerken cihaz alacağınız firmada en az 6 aydır faturasız hat kullanıyor olmalısınız.
  2. Son 6 aydır hattın kapanmaması, dondurulmuş olmaması ve düzenli TL yüklenir olması gerekmektedir. 6 aydır düzenli yüklenen TL miktarı toplam 150 TL civarı olmalıdır.
  3. Başka bir hatta ödenmemiş faturası olmamalıdır.

Bu şartlar yerine getirildiği takdirde cihaz kampanyasından faydalanılarak faturalıya geçiş yapılabilir.

Örneğin; Ben şahsım olarak faturasızdan faturalıya geçiş için talepte bulundum ancak taksitli cihaz alamadım. KBB puanım yettiği halde. Ancak eşim kamu kimliği ile aynı şekilde taksitli telefon ve faturalı hat başvurusunda bulunarak 1700 TL değerinde bir cep telefonu alabildi. Bu demek oluyor ki; fatura ödeme güveni veren abone özellikle kamu personeli (memur) olan kişiler faturasızdan faturalıya geçmek istediklerinde KBB puanı yeterli ise taksitli telefon alabilir.

Faturasız hatta taksitli cihaz

Faturasız hat kullanan abone faturalıta geçmeden taksitli cihaz veya cep telefonu alamaz. Faturalandırılma hat üzerine yapılamayacağından alınamamaktadır. Teknosa ile ING bankası tarafından ortak yürütülen tekno kredilendirme sistemi ile taksitli cihaz alınabilir. Teknosa mağazaları üzerinden yapabilirsiniz.

KKB Puansız taksitli cep telefonu nasıl alınır?

Eğer evinizde sabit ev telefonu hattı kullanıyor ve ayda 20 TL üzeri fatura ödüyorsanız taksitli cihaz alabilirsiniz. 6 aydan düşük abonelik olmamak şartıyla KKB puanına bakılmadan orta seviye cihazlar alınabilir. Yine buna ek olarak ev internet hattı kullanan aboneler (TTNET) hat üzerine taksitli cihaz alabilir. Cihazın ücretine göre 6 ve 12 ay ödeme düzenine bakılarak teslim edilir. Cihaz çok yüksek bedelli değilse düzenli ödeme yapan aboneler 6 ay, çok pahallı cihazlarda ise düzenli faturasını ödeyen aboneler 12 ay abonelik yaşına bakılarak KKB puansız cep telefonu taksitle alabilirler. Avea hatlar ise KKB sorgulama yapar.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP