Eskiden kalma hat borcum var yeniden faturalı hat açtırabilir miyim?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Faturalı hatta borcum var yeni faturalı hat alabilir miyim 2018

Eski hattıma fatura borcum var yeni hat alabilir miyim?

Fatura borcundan dolayı hattım kapandı yeni faturalı hat almak istiyorum açtırabilir miyim, taksitli telefon veya taksitli cihaz alabilir miyim, faturalı hat alırken eski borç karşıma çıkar mı, eski operatörün borcunu ödemeden yeni operatörden faturalı hat alınabilir mi, borcundan kapalı hat varken yeni faturalı hat açılır mı? Bu soruların yanıtını ve yeni hat alma şartları ve koşullarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 2018 yılına göre şartlar nedir? Turkcell, Vodafone, Avea, Pttcell ve Teknosacell hatları için uygulamalar.

Eski hattıma borcum var

Tarihi önemli değil, fatura borcundan kapanan bir hat veya fatura borcu nedeniyle giden aramalara fatura borcunuz varsa aynı operatör üzerinden faturalı hat alamazsınız. Başvuruya gittiğinizde önceki borç karşınıza çıkacaktır bakiyenin kapanması istenecektir. Avukatlık, hukuka düşmesi, icralık hat olması durumlarında da aynı şey geçerlidir. Önce borç ödenmelidir.

Borçlu abone başka yerden hat alabilir mi?

“A” firmasına fatura borcu olan abone borçlu olduğu firma üzerinden hat açtırmaz ancak bir “B” firması üzerinden yeni hat alabilir. Hattı açtırırken bazı belgeler istenecektir aşağıdaki belgelerden birine sahip olmanız gerekecektir bunlar;

  • Adınıza kayıtlı sabit bir fatura (fatura tarihi 2 ayı geçmemelidir)
  • Adresi gösderen bir belge resmi evrak olmalıdır
  • Kredi kartı ekstresi
  • Kamu veya geçerli resmi kimlikler
  • Onaylı ikametgah
  • Anne, baba, eş üzerine faturası olanlarda ise ek bir belge gerekecektir.

Diğer tüm alternatif belgeler için tıklayın.

Bunlara ek olarak;

Kimlik fotokopiniz ve abonelik sözleşmesini imzalamanız gerekecektir. “Turkcell abonelik sözleşmesi ve Vodafone abonelik sözleşmesi” inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki belirtilen tüm şartları yerine getirdiğiniz durumlarda faturalı hat alabilirsiniz.

Faturalı hat başvuru formu

Yeni bir faturalı hat almak için aşağıdaki bağlantı üzerinden size daha fazla bilgi verebilir veya online başvuru işlemi VODAFONE ve TURKCELL faturalı hatlar için yapabilirsiniz.

Fatura borcu olan abone taksitli telefon veya cihaz alabilir mi?

Fatura borcu olan abone taksitle cihaz alamaz. KBB puanına etki edeceğinden ve TCKimlik numarasına göre üzerinden borç yükü görüneceğinden taksitli cep telefonu, taksitli tablet veya faturaya ek herhangi bir cihaz talep ettiklerinde karşılarına çıkar. Bu nedenle taksitli cihaz için önce borç kapanmalıdır.

Notlar: Faturalı hat almak için başvuru yaptığınızda kampanyalar, tarifeler ve paketler hakkında detaylı bilgi alabilir, numara seçimi yapabilir ve sözleşmeler ile hattınızın “SIMKART” adresinize gönderimini ücretsiz olarak sağlatabilirsiniz. Sözleşme imzalandıktan sonraki gün hattınızı aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Faturasız hat kullanıyorsanız aynı şekilde faturalıya çevirebilirsiniz. Başvuru formuna ulaşarak doldurup göndermeniz yeterli olacaktır.

Hatırlatalım: Borcunuz devam ettiği sürede bu sizin kara listede kalmanıza ve PUAN düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu nedenler bir cihaz almak istediğinizde faturanıza ek cihaz taksitle cihaz alamazsınız.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan bir yanıt

  • Benim türkcell vodafone ve avea ya borcum var üstelik icralık buna rağmen avea beni arayarak kullandığım numarayı faturaliya çevirdiler üstelik ben başvurmadım kendileri arayıp yaptilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP