İnternet ve telefon faturamı komisyonsuz kredi karı ile ödeme
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Fatura ödeme – Aracı kurum fatura ödemesi

İnternet faturası ödeme komisyon oranları

Hemen herkes internet hattı, Faturalı Numara, Faturasız Hat veya sabit telefon hizmeti kullanır. Sayılara ortalama bakarsak 8 milyon sabit ev interneti, 11 milyon sabit ev telefonu ve 60 milyonun üzerinde GSM hattı kullanan müşteri var. Yani bu demek oluyor ki 80 milyon abone her ev fatura ödüyor. Buradaki rakamlar Turkcell, Turkcell Superonline, Vodafone, Vodafone Süpernet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Millenicom, TurkNet, Kablonet içindir eğer Dsmart, Digiturk, Tivibu işin içine katıldığında rakam çok daha fazla olacaktır.

Faturamızı nereye ödüyoruz?

  • ATM
  • Banka
  • Fatura ödeme merkezleri
  • Otomatik ödeme
  • Kredi Kartı ile ödeme
  • PTT
  • Online işlem merkezi
  • İnternet bankacılığı

gibi kurum, kuruluş ve hizmet kolaylığı sağlayan aracılara.

Fatura ödeme komisyon oranları

Banka vezneleri 3 TL, PTT 1-1.5 TL, Fatura ödeme merkezleri 1-2 TL, ATM 1-2 TL civarında komisyon keser. Peki bu komisyon neden kullanıcıdan kesiliyor? 80 Milyon abone sadece 10 milyon tarafından aracı kurum tercih edildiğinde ortalama aylık 15 Milyon TL abonenin cebinden çıkan para demek. Kullanıcıya 1-2 TL çok gelmeyebilir ancak milyon ile çarpıldığında bu rakamlar aşırı yüksek bedava cepten giden komisyon demek.

Şunu söyleyebilirsiniz;

**Aracı kurumlar ve diğer firmalar para kazanarak ticaretini yürütüyor komisyon almadan nasıl kazanacaklar?

Bunun çözümü ISS vet GSM operatörlerinin bu ücreti cebinden karşılaması ile çözümü bulunur. Kullanıcıya aynı şebeke üzerinden bedava dakikalar dağıtarak aynı şebekeyi ücretsiz şekilde telsiz gibi kullanıp aboneye hediye gibi gösterip kazanç sağlayabiliyorlarlarsa bu komisyon oranlarını da karşılayabilirler.

Hatırlayın;

Kağıt faturalar gönderilirken bize ne yapıldı? Doğayı koruyalım faturanızı e-fatura alın denildi. Haklı bulduk… Faturaları almadık hatta istemedik…

Şimdi geriye dönelim…

Fatura basım maliyeti, faturanın aboneye kargo veya kurye ediliş maliyetleri firma tarafından karşılanabiliyorken 1-2 TL komisyonu karşılamayıp aboneye yüklemek neden?

Fatura komisyonsuz ödeme

İnternet bankacılığı veya operatörünüzün online ödeme kanallarından kredi kartı ile komisyonsuz fatura ödemekten başka çareniz yok!

Kredi Kartı ile fatura ödeme

Kredi kartı ile ödeme yapmak için Müşteri Hizmetlerinizi arayabilir, online işlem merkezine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilir veya kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Aracı kurumlardan kartla ödeme yapmaya veya ATM üzerinden kredi kartından ödeme çekmeye kalkarsanız komisyon ödemek zorundasınız. Komisyon olmadan ancak firmanın kendi hizmeti ve bankacılık işlemlerinizi kullanmalısınız.

Nakit fatura ödeme

Kurumların ancak kendi mağazaları veya cep merkezleri üzerinden öderseniz nakit için komisyon alınmaz. Diğer kurumlarda komisyon kesilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP