Eve bağlanabilir internet hizmetleri
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Evime ne tür internet bağlatabilirim?

Evime bağlatabileceğim internet hizmetleri

Evinde altyapısı olan aboneler veya hiç altyapısı olmayan müşteriler yeni bir internet hattı bağlatabilir. İnternet bağlantıları ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) aracılığı ile kendinize uygun gelen bir sağlayıcı ile gerçekleşir. Toptancı konumunda olan (Altyapı Sağlayıcı) firmaların aracı kurumları ile (Dağıtıcılar) hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

DSL İNTERNET

Ana dağıtıcısı “Altyapı Sağlayıcı” Türk Telekom’dur. DSL veya VDS hizmetinizi Türk Telekom ev interneti (Ttnet), Turkcell Superonline, Vodafone ADSLmax, Millenicom, TurkNet üzerinden alabilirsiniz.

DSL internet eve internet hizmetinin gelişim aşamasıdır. Bu hizmet bakır kablo ile sağlanırken altyapısı “Telefon” olmayanlar için bağlantı verilemez. ADSL, ADSL2, VDSL ve VDSL2 olarak verilen hizmetin en düşük hızı 1 Mbps olurken en fazla 100 Mbps olarak görülebilir. Tamamen abonenin santral mesafesine bağlı olarak kablo uzunluğu ile doğru orantılıdır.

Very High Bitrate Digital Subscriber Line olarak isimlendirilen VDSL hizmeti, fiber altyapısı olan bölgelerde evine veya işyerine fiber çekilmeyen abonelere bakır kablo ile fiberin ilavesi olarak dağıtıldığından hızlar mesafesine göre 1-100 Mbps sağlanır. DSL ile maksimum 16 Mbps’ye kadar hız sunulur.

KABLO İNTERNET

Kablo interneti bizler, Uydunet, Türksat Kablo ve KabloNet olarak tanıyoruz. Sağlayıcısı Türksat olan hizmetin adı Kablonet’dir. Bu hizmet sadece kendi altyapı ve şebekeleri ile sağlanırken 22 ilde sunulur. Fiber optik hizmet olarak aynı zamanda KabloTV şebekesi ile verilir. Modem ve altyapıda fiber “Türksat Fiber” olması şarttır.

FİBER İNTERNET

Fiber optik kablolar üzerinden sağlanır. Mesafe veya kablo uzunluğu önemsiz olup eve 1000 Mbps hızlar sunulabilir. Diğerlerinde olduğu gibi Mbps’ye kadar kavramı geçersiz olup net olarak 25, 50, 100, 1000 Mbps hız verilebilir. Kendi altyapısı yaygın olan Fiber optik internet hizmeti Türk Telekom, Turkcell Superonline ve KabloTV (Türksat) şebekesi en yaygın olanlardır.

Yine toptancı olarak “Fiber Sağlayıcı” Türk Telekom veya Superonline fiber altyapı ortak kullanımı ile Vodafone Supernet, Millenicom ve TTNET üzerinden sahip olabilirsiniz.

Fiber ile iki tip hizmet alırsınız. FTTH (fiber to the house) ve FTTB (fiber to the building) olarak tanımlıdır. FTTH, fiberin eve kadar (evin içine) gelmesidir ancak yaygın değildir.

FTTB ise; binaya kadar gelir bakır kablo yardımı ile (Cat5, Cat6) switch yardımı ile binadaki kuturan “ethernet” daire içine çekilir.

4.5G İNTERNET

Evinde altyapısı olmayan (DSL, FİBER) müşterilerin GSM şebekesi üzerinden bağlantı kurabilecekleri internet hizmetidir. VINN, VODEM, Superbox, Taşınabilir Modem, Mobil Modem olarak abone kendi cep telefonu dahili modemlerle bağlanabileceği gibi aynı zamanda Avea, Pttcell, Bimcell, Teknosacell, Turkcell ve Vodafone sadece data hattı ile 4.5G veya şebekeye bağlı olarak 3G hızında internete bağlanabilir.

Turkcell tarafından sunulan Superbox paketleri eve veya işyerine yakın şebekeye bağlanaraka 200GB’a kadar en ideal ve uygun fiyattan ev interneti vermektedir. Avea, Turkcell, Vodafone gibi GSM operatörleri yine data hattı olarak taşınabilir modemler ile 4.5G hızında veya 3G hızında internet hizmeti sunmaktadır. Superbox harici cepten internet kullanımı ev için pahallı gelebilir.

UYDU İNTERNET

Uydu üzerinden verilen bir internet hizmetidir. Çanak anten aracılığı ile yüksek hızda internet erişimi sağlar ancak pahallı kalabilir. Tooway Internet gibi sağlayıcılar tarafından ülkemizde limitli, limitsiz paketler olarak sunulmaktadır.

Not: Hizmetlerin limitsiz internet, limitli internet, yalın (telefonsuz internet) olması hızlarda etkili değildir. Tüm hizmetler ve başvurular için sitemizden talep gönderebilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP