Evde powerline adaptör kullanımı
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Evde elektrik hattından internet kullanma

Evde internetinizi elektrik hattına verme

Adındanda anlayacağınız gibi evdeki internet hattınızı elektrik şebekenize yayarak başka odalardan priz çıkışlarına takacağınız bir cihaz aracılığı ile her odaya kablo döşemekten veya çekmekten kurtulabilirsiniz. Evde elektrik hattından internet kullanmak için Powerline tercih ederek; Teknosa, Vatan, Bimeks, Media Markt gibi teknolojik mağazalardan 150-200 TL fiyat aralığında sipariş verebilirsiniz. (Fiyat güncelliğini kaybedebilir)

Powerline network nedir?

Powerline adaptör sayesinde sinyal seviyesini düşürmeden kablolarınızdan kurtulmanızı sağlayan internet ağına denir. Bu sayede her oda için network ağı kurulmuş olacaktır. Evinizdeki modeminiz tüm odalara interneti yayarak adaptörü hangi prizde kullanmak istiyorsanız oraya internetin erişimini sağlar.

Powerline nedir?

Powerline adaptör resmi

Powerline, basitçe tanımlamak gerekirse evdeki internetin elektrik hattı ile dağıtılma şekline yarayan cihazdır. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için çeşitli markalardan elektrikten internet dağıtan cihazları kullanabilirsiniz. İnternetizi modem/router sayesinde elektrik ile köprü kurarak aynı faz üzerinden bir uçtan diğer uca internetin gönderimi yapılır.

Aklınıza  ben eve aldığımda üst kata internet verebilirim gelmesin. Elektrik saatiniz bu ayrımı kesecektir aynı fazda çalışır. Binaya komple verilmesi için binanıza gelen elektrik hattına modem konulmalıdır. Dağıtım ancak bu sayede yapılabilir. Tabi 3’lü bir uzatma elektrik kablosu ise başka dairelere sadece cihaz alınarakta dağıtım yapılabilir. Kablolu adaptör tercih ettiğinizde prize taktığınız cihazdan bilgisayarınıza erhernet girişi için iki ucu RJ45 çakılı ara kablo kullanmanız gerekiyor. Wireless Wi-Fi olanlarda kablo ihtiyacı olmaz.

Elekrik üzerinden kablosuz internet

Aynı cihazın benzeri olarak kablosuz kullanmakta mümkündür. Bu sayede ara kablo kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP