Sabit numara seçme, eve telefon hattı çektirme, numara başvurusu

Ev ve işyeri telefon başvurusu nasıl yapılır, Telekom başvurusu, Türk telekom başvurusu

Ev ve işyeri sabit telefon hattı başvurusu

Ev ve işyeri telefon başvurusu; Telekom ev telefonu sabit numaralar için ev telefonu hattı ile işyeri kurumsal hat “0850” ve “Alan Kodlu” numaralarla başlayan sabit hat başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal müşteriler aşağıdaki başvuru formu ile talep oluşturabilir.

Ev ve işyeri telefon başvuru formu

Sabit telekom hattı başvuru koşulları

Yukarıdaki başvuru formu hem bireysel hem de kurumsal numara almak isteyen müşterilerin faydalanabileceği bir talep formudur. İhtiyacınıza göre alan kodu ile telefon numarası seçme, 0850’li numara seçimi veya tercihi yaparak talepte bulunabilirsiniz.

Numara tahsislerinizi ayrıca internet üzerinden telefon hattı gerekmeden de tahsis yaparak işyerinizde de kullanabilirsiniz. Başvuru aşamanızı tamamladıktan sonra hattın hangi amaçla kullanılacağını belirttiğinizde size uygun kampanyalar ve şartlar sunulacaktır.

Telekom başvurusu için gerekli belgeler

Biyeysel ev telefonu başvurusu;

 • Kimlik fotokopisi
 • Abonelik sözleşmesi
 • TC vatandaşı veya geçerli pasaport ile 18 ya üzeri olmak

Not: Abonelik sözleşmesi size ücretsiz ulaştırılacaktır.

Kurumsal sabit numara başvurusu;

 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Yetkili kimlik fotokopisi
 • Faaliyet belgesi

Not: Kimlik fotokopisi şirket adına imza atmaya yetkili olan kişinin olmalıdır. Evraklar ve belgeler adresinize gönderilecektir.

Telefon hattı başvuru koşulları

 1. Telefon hattı başvuru yapıldıktan sonra müşteri hizmetleri tarafınıza dönüş sağlar.
 2. İhtiyaca göre telefon hattına kampanya, paket veya tarifeler tanımlanır.
 3. Abone talep ettiği numara seçimi yapar.
 4. Onay verilmesinin ardından aboneye imzalaması gereken sözleşme ve kampanya evrakları adresine gönderilir. Sözleşme geldiğinde gelen kişi kimlik fotokopinizi veya gerekli belgeleri aldıktan sonra size imzaladığınız sözleşme ve belgelerin 1 nüshasını bırakır.
 5. Sözleşmeler sisteme taranarak işlenir ve aktivasyon işlemine geçilir.
 6. Hattın aktif olması 2-3 gün içerisinde gerçekleşir. Altyapı kaynaklı sorunlarda bu süre biraz daha uzun olabilir.

Kurumsallar:

Kurumsal firmalar hattı ne şekilde kullanacaklarını belirtmelidir. Hat eğer internet üzeri kullanımlar için tahsis edilecekse ve her yerden erişim sağlanması gerekiyorsa sabit IP tanımlamaları internet hattına gerekebilir. Kullanacağınız sistemleri, santral veya online temsilciliklerle alakalı durumlarınız için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapılan işlemler için ekstra ücret alınmaz. Başvuru için veya evrak gönderimleri için sizde ek ücret talep edilmez ya da fatura edilmez. Hattınıza ait oluşacak verilendirmeler aylık taksitler halinde faturaya yansıtılır. Kampanya veya tarife haricinde ek ücret gelmez.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.
SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP