Ev telefonsuz internet paketlerinden en ucuzunu istiyorum
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

En ucuz sınırsız internet bağlatmak istiyorum, ekonomik internet paketleri

Evim için en ucuz sınırsız internet

İnternet hizmetini ucuza almak demek kalitesiz bağlantı almak anlamına gelmez. İyi bir araştırma ile aynı kalitedeki hizmeti daha ucuza getirebilirsiniz. Geceleri kullanımı AKK sayılmayan, kotası dolduğunda hızının çok fazla düşüşü olmayan, Adil kullanım kotası ve telefonsuz yerine telefonlu internet tercihi yapmak size ekomonik bir hizmet almanızı sağlayabilir.

Önce AKK durumuna bakalım

Kotası düşük ama kotanın dolumuyla hızın çok düşmediği bir paket seçmek size hem ucuz hem de keyifli bir internet hizmeti almanızı sağlar.

Nelere dikkat edilmeli?

16 Mbps internet hızı alırsnız kota dolduğunda hız 5 Mbps’e düşer. Bu seçim yanlış olacaktır. Eğer hızınızı 17-24 Mbps arasında seçerseniz kotanız dolsa bile hızınız 8 Mbps olur. Buradan anlıyoruz ki; internet kampanyalarının 16 Mbps yoğunlukta olmasının nedeni 8 Mbps yerine 5 Mbps hıza düşürmek. Neden böyle? Şebeke üzerindeki yükü azaltmak için.

Kısaca kota durumunu özetlemek gerekirse almak istediğiniz pakatin 1 Mbps üzerine bakmalısınız.

Kotanız dolduğunda alacak olduğunuz hızlar şu şekildedir;

  • 4 Mbps ile 8 Mbps >> 3 Mbps
  • 9 Mbps ile 16 Mbps  Düşüş >> 5 Mbps
  • 17 Mbps ile 24 Mbps >> 8 Mbps
  • 25 Mbps ile 50 Mbps >> 16 Mbps
  • 51 Mbps ile 100 Mbps >> 24 Mbps
  • 101 Mbps ile 500 Mbps >> 32 Mbps
  • 501 Mbps ile 1000 Mbps >> 64 Mbps

Modem almalı mı?

Modem fiyatlarına bakarsanız 6 TL gibi, 4-5 TL gibi rakamlar göreceksiniz. Faturanıza ek olarak gelen modemlerde tarifeniz Örneğin; 59.9 TL ise 5 TL ilave ile 64.9 TL olacak. Buna gerek yok… 6 TL * 24 ay toplamda 240 TL yapar. Bunun yerine modemi satın almak size çok daha fazla kar ettirir. Gidip 2. el modem alsanız 30-40 TL para ödersiniz. Kurulumunu da ayrıca alacağınız yer şifre tanımlamanızı yapar.

Telefonsuz internet

Telefonsuz internet başvurusu ile telefonlu internet başvurusu arasında neredeyse 10 TL fiyat oynar. Yalın internet kullanmak için fiyat farkı ödersiniz. Buna gerek yok. Telefonlu internet alın. İptal, devir, nakil gibi işlemler için tek dilekçe ile tıpkı internet hizmetlerinde yapılan işlemi yapacaksınız. Hattın açık olması demek kullanmak zorundasınız demek değildir. Ek kablolama, ek ücret, ek hizmet gibi durumlar yok. Al dursun kullanmana hatta avize bile takmana gerek yok.

Fiber, Vdsl, Adsl Altyapı

Fiber internet bağlatarak çok daha hızlı internet olacak diye düşünmeyin. Fiberiniz varsa kullanın ama yoksa ADSL, VDSL paketleri de hızlıdır. VDSL ile 100 Mbps’e kadar hızda internet alabilirsiniz.

Tabi burada şuna dikkar edin; evinizde fiber internet altyapısı varken başka bir firmanın internet hattına başvuru yaptığınızda size fiber yerine VDSL paket sunulabilir. Bu hizmetlerde şöyle bir fark çıkar. Fiber başvurularında çokğu firma modemi ücretsiz kullandırırken siz fiber olduğu halde diğer VDSL pakete hem daha fazla ücret ödemek hem de modem parası vermek zorunda kalabilirsiniz. Altyapınızı her firmadan ayrı ayrı kontrol edin.

Markaya takılmayın

Tüm internet firmaları denetlenen kurumlardır. Ahmet iyi Mehmet kötü kavramı yoktur. Hizmeti ucuza getirmenin yollarından da biri budur. Çok kaliteli bir marka aynı hızda interneti 64 TL’ye satarken siz bu hizmeti 49 TL gibi rakamlara alabilirsiniz.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda Mesaj kısmına en uygun internet için yardım istiyorum derseniz;

  1. Altyapınızın tümünü,
  2. Alabileceğiniz maksimum hızı,
  3. En uygun internet firması ve kampanyasını

sizlere telefondayken sunarak yardımcı olabilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP