Turkcell, Avea, Vodafone borcum var yeni hat alabilirmiyim
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Borcundan kapalı hat numara taşıma yapılır mı, borçlu numara taşıma

Borçtan kapalı numara taşıma ve borcum var yeni hat alabilirmiyim

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea, Pttcell, Teknosacell gibi faturalı hat kullanan müşterileri borcundan kapalı hat varsa başka bir numara alamazlar. Borçlu numara taşıma işlemi ise yine aynı şekilde önce borcun ödenmesi gerekmektedir.

Fatura borcu olmasıyla borçtan kapanma ayrı durumdur bu konu şöyle özetlenebilir;

Borçlu numara taşıma

Örneğin Turkcell faturalı hat kullanıyorsunuz ve Vodafone’a geçmek istiyorsunuz. 1 faturanız oluştu ve hattınız aktif konumdaysa geçebilirsiniz. Fatura borcundan dolayı hat aktifliğini yitirdiğinde işlem yapılamaz. Turkcell’den Vodafone geçiş talep ettiğinizde hattın geçişine onay verecek olan kurum Turkcelldir. Önce borcun ödenmesi ve sonrasında geçişe izin verir. Avukata düşen borçlu hatlar yine aynı şekilde geçiş yapamaz. Geçiş işlemi hattın gelen ve giden aramalara açık olduğu durumda yapılabilir. Başvuru aşamasına geçilse bile aktivasyon gerçekleşmeyecektir.

Ne yapılabilir?

Turkcell son aya ait olan fatura ile Vodafone başka hat alınabilir ancak eski numara Turkcell’e taşınamaz. Borcun ödenmesinden başka çare yoktur. Kredi kartıyla borç taksitlendirilerek ödeme yapılabilir.

Borcum var yeni hat alabilir miyim?

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, Pttcell, Teknosacell borcum var yeni hat alabilirmiyim?

Borcu olan abone aynı firma üzerinden faturalı hat alamaz. Fatura borcu olan ama hat aktif durumdayken (Servis kısıtlaması) yokken hat alabilir. Avea’ya borcu olan bir abone Vodafone üzerinden bir başka faturalı hat alabilir.

Borcu yüzünden avukata düşen bir abone yine aynı şekilde gerekli evrakları temin ettiği sürece başka firma tercihi yaparak faturalı hat alabilir. Yani A firmasına olan borç B firmasını ilgilendirmez.

Kaç hat alınabilir?

Bireysel aboneler 3-5 hat firmaya göre değişen sayıda hat alabilir. Örneğin; Turkcell internetten faturalı hat talep eden müşterisine aynı adres için 3 adet faturalı hat verirken Vodafone 5 hatta kadar müsade etmektedir. Tabi 5 hat üzeri durum varsa ikna etmeniz ve bunu belgelemeniz gerekecektir. Aksi durumda hatlar kurumsala dönüşerek yüksek sayıda verilebilir.

Kara liste ortak havuz?

Hat borcundan dolayı hukuka düştüğünde kara listeye alınır. Mevcut markanın hiçbir ürünü için talepte bulunamaz veya hizmet alamazsınız. Bu durum sizin aynı zamanda PUAN tablonuza negatif olarak yansır ve puanın düşmesine sebep olur. Ortak havuzu GSM operatörleri kendi aralarında sorgulayarak taksitli bir cihaz veya ürün almak istediğinizde kontrol eder. Puan veya TCKimlik numarasına göre sorunu (avukatlık hizmetler) olduğunda talep ettikleri ürün ve hizmetlerden faydalanamaz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP