Türk Telekom Mobil'den Turkcell'e geçiş nasıl yapılır?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Avea’dan Turkcell’e geçiş, Avea’dan Turkcell’e numara taşıma

Türk Telekom Mobil (Avea) hattımı Turkcell yapmak istiyorum

Türk Telekom Mobil (Avea)’dan Turkcell’e geçiş, Avea’dan Turkcell’e numara taşıma sadece 1 kimlik fotokopisi ve sözleşme imzalanarak yapılabilir. İster numaranızı aynı bırakın isterseniz yeni bir numara alarak hattınızı taşıyabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden kısa sürede Türk Telekom faturasız hattan veya Avea faturalı hattan Turkcell’e taşınabilirsiniz.

Turkcell’e geşiş formu

Not: Aşağıdaki form sadece Turkcell faturalıya hat geçişleri veya yeni faturalı hat içindir. Eğer Turkcell faturasız hat almak istiyorsanız Turkcell mağazalarına gitmelisiniz. Faturasız hattınızı faturalıya veya Türk Telekom faturasızdan faturalıya, Türk Telekom faturalı mobil hattınızdan Turkcell faturalıya geçiş için doldurabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil (Avea) hattımı nasıl Turkcell yaparım?

Avea faturalı hat kullanıyorsanız sadece kimlik fotokopiniz ve sözleşme imzalamanız yeterli olacaktır. Başka bir evrağa gerek kalmadan hattınızı yukarıdaki başvuru formu aracılığı ile geçiş yaptırabilirsiniz.

Türk Telekom faturasız hat kullanıyorsanız;

  1. Kimlik fotokopiniz
  2. Adınıza kayıtlı son 2 ay tarihini geçmemiş bir fatura
  3. Abonelik sözleşmesi imzalanız yeterlidir.

Eğer adınıza kayıtlı herhangi bir fatura yoksa buraya tıklayın başka hangi evraklarla faturalı hat alınır öğrenin.

Turkcell’e geçiş için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hattınızı taşıma yaptığınız için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Sıkça sorulan sorular

Soru: Türk telekom hattımız Turkcell yaptığım için ceza öder miyim?

Yanıt: Türk Telekom (Avea) faturalı hattınız üzerinde taahhüdünüz olabilir. Faturalıya geçiş yapmadan önce taahhüt bilgisi veya akıllı cihaz (cep telefonu) tahksitleriniz varsa tek seferde Türk Telekom tarafından verilen indirimler ve cihazın kalan taksitleri fatura edilir. Taahhütlü bir hat kullanmıyorsanız sorunsuz şekilde ek ceza ödemeden geçiş yapabilirsiniz.

Soru: Avea faturasız kullanıyorum Turkcell faturalıya geçebilir miyim?

Yanıt: Yukarıdaki faturalı hat için istenen evrakları (belgeler) temin edebiliyorsanız faturasızdan faturalıya geçebilirsiniz.

Soru: Türk Telekom hattımı Turkcell’e taşırken kesinti olacak mı, hattım kapanır mı?

Yanıt: Hayır, numara taşıma yaparken geçiş işlemi gerçekleşene kadar Türk Telekom tarifeniz üzerinden hattı kullanmaya devam edersiniz.

Soru: Türk Telekom’dan Turkcell’e geçerken yeni numara alabilir miyim, numara seçme şansım var mı?

Yanıt: Yeni numara tahsis veya numara seçme yapabilirsiniz. Yeni numara alırken Vergiler size taksitli olarak yansıtılır. formu doldurup gönderdiğinizde size dönüş sağlayan müşteri temsilcisi ile görüşme esnasında numara seçimi yapabilirsiniz.

Soru: Avea’dan Turkcell’e geçiş kaç gün sürer?

Yanıt: Hat taşıma süresi evrakların ne kadar hızlı teslim edildiği ile doğru orantılı olarak 2-3 iş günü içerisinde numara taşıma yapılabilir.

Soru: Türk Telekom Mobil’den Turkcell’e geçmek istediğimde sözleşmeyi nasıl imzalayacağım, hattımı nasıl teslim alacağım?

Yanıt: Başvuru formu doldurulduktan sonra sizi arayacak olan müşteri temsilcisi adres bilginizi alarak SIMKART ve sözleşmelerinizi adresinize yönlendirecektir. Gelen yetkili kişi sizden 1 adet kimlik fotokopisi ve sözleşmelerin 1 nüshasını ile SIMKART teslimi yapacaktır.

Soru: Numara taşıma işlemlerinde evrakların teslimi veya SIMKART için ücret ödemem gerekiyor mu?

Yanıt: Size teslimat nedeni ile oluşan maliyetler için herhangi bir ücret çıkarılmaz. Hat alımınız için ek bir ücret veya teslimatta ücret ödemezsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 2 yanıt

  • ben hattım bloke oldu türkcelle geçerken ücret odermiyim yani bloke olan hat taşına bilir mi?

    • Merhaba; Bloke olan hattınız eğer pin yüzünden blokeli ise geçişe engel yoktur. Ancak borcundan bloke durumdaysa geçiş yapamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP