Metro Ethernet Başvurusu

Asimetrik ve Simetrik internet başvuru formu

Metro Ethernet

Kurumsal firmalar için gerekli olan Asimetrik ve Simetrik internet ihtiyaçlarınıza aşağıdaki formu doldurarak çeşitli firmalardan “METRO ERHERNET” teklifi alabilirsiniz. Metro Ethernet Başvurusu kurumsal küçük ölçekli, orta ölçekli ve büyük ölçekli firmalar tarafından yapılabilir.

Metro Ethernet Başvuru

Asimetrik ve Simetrik internet (Metro Ethernet)

Kimler için idealdir?

Metro ethernet üzerinden internet bağlantısı yapmak bir ihtiyaçtır. Benim internetim hızlı olsun mantığı ile değilde ihtiyaçlarım tam anlamı ile giderilsin mantığında alınması daha doğrudur.

Eğer bir işletmeniz var ve siz gönderip aldığınız dosyalardan, indirmeye çalıştığınız dosya vs. hızının yetmediği ve saatlerini aldığını düşünüyorsanız size hem indirme hem de yükleme (Upload/Download) hızı eşit olan bir internet ihtiyacı doğmuştur.

Metro ethernet hızları

“2 Mbps download 2 Mbps upload”, “4 Mbps download 4 Mbps upload”, “5 Mbps download 5 Mbps upload”, “10 Mbps download 10 Mbps upload”, “15 Mbps download 15 Mbps upload”, “20 Mbps download 20 Mbps upload”, “50 Mbps download 50 Mbps upload” hızlarını alabileceğiniz gibi 100 Mbps ve daha üzeri hızlarda alabilirsiniz.

Örneğin;

Metro ethernet internet kimler için ihtiyaçtır?

5*5 Mbps olan bir internet hızı 50 bilgsayar kullanan bir internet kafeye yetebileceği gibi aynı zamanda küçük ölçekli bir otel içinde idealdir. İşletmenin işlem hacmine göre hızların 10, 20, 30, 40, 50, 100 Mbps gibi ayarlanması ve fiyat teklifi tamamen ihtiyaca göre belirlenir.

Çoğu kurumsal firma internet hatlarının artık yetmediğini düşünerek internetini üst paketlere taşır ancak yine yetersiz kaldığından sorunun internet hattının yükleme hızından kaynaklandığını bilmemektedir. Aslında 100 Mbps internet hızı alarak 5 Mbps upload yapabilen bir internet hattı ile 5*5 Mbps olan Metro Ethernet ile aynı işlevi görür. Önemli olan internete bağlanma hızı değildir. Önemli olan hattın dosta indirme ve yükleme esnasındaki hızıdır.

1GB dosyayı indirmeye veya e-posta (e-mail) göndermeye kalktığınızda anlayabilirsiniz. 10 Bilgisayarlı bir işyerinin 2 kullanıcısı internetten dosya indirdiğinde veya internetten online film, oyun izlediğinde hat düşer ve yetersiz kalır. Bu durumun çözümü Simetrik internet ile çözülür.

Hatta ihtiyaç doğduğunu artık internetin yetmediği, hızın yerlerde süründüğünü, dosya paylaşımlarının çok uzun zaman aldığını, dosya boyutları yüzünden işlemlerin yetersiz kaldığını, telefon görüşmelerinde bağlantı kopması, ses kesilmesi gibi durumlar yaşadığınızda size Metro Ethernet ihtiyacı doğmuş demektir. Özellikle internet üzerinden telefon görüşmesi yapan Çağrı merkezleri, Online temsilciler, Müşteri hizmetleri, oteller gibi network ağı bulunananlar içindir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.
SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP