Eve internet başvurusu, adsl başvurusu, fiber internet başvurusu
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Akn’siz internet başvurusu, internet başvuru merkezi, internet başvurusu nasıl yapılır

İnternet başvurusu nasıl yapılır, eve internet nasıl alınır, internet başvurusu için gereken evraklar nelerdir?

İnternet başvurusu; adsl veya fiber internet için ev veya işyerine internet hattı çektirmek istiyorsanız tüm firmalarda yani Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Turksat Kablo – Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet gibi kurumlarda işlemler, gereken evraklar, başvuru aşamaları hep aynıdır.

Eve internet nasıl alınır?, Akn’siz (adil kullanım kotasız) internet başvurusu nasıl yapılır?

İnternet hattını online olarak başvuru yapabilirsiniz. Hem adsl internet başvurusu hemde fiber internet başvurusu yapılabilir.

İnternet başvurusu için gereken evraklar, hangi belgeler lazım

İnternet başvurusu yapabilmeniz için 18 yaş ve yerleşik bir adresin olması yeterlidir. TC vatandaşı olmak, kimliğinde TC numaralarının bulunuyor olması yeterlidir.

Başkası adına internet başvurusu yapılır mı?

İnternet başvurusunu başkası adına örneğin; eşiniz, anneniz, babanız, kardeşiniz veya arkadaşınız adına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yapan kişinin onay verme yetkisi yoktur. Başvurunun aktif olabilmesi ve hattın bağlanabilmesi için başvurunun resmi muhattabı telefonda onay vermelidir. Yani siz başkası adına telefonda onay veya evrak imzalayamazsınız. Başvuruyu yaptığınız kişinin adına düzenlenecek evraklarda muhattabın imzası gereklidir. Yani başvuru formu doldurulduktan sonra formu dolduran kişinin hükmü yoktur.

İnternet başvurusu için kimlik vermek zorunlu mu?

İnternet hattının açılabilmesi ve aktif olabilmesi için başvuru sahibinin kimlik fotokopisini teslim etmesi gerekecektir. Vermek istemediği durumlarda başvuru iptal edilir. Neden kimlik veriyorum diye sorabilirsiniz.. Eğer bu zorunluluk olmasaydı herhangi bir bir başkası adına habersizce internet başvuru yapabilir.

Adsl, fiber internet başvurularında 18 yaş altındakiler başvuru yapabilir mi?

18 yaşın altındakiler kendileri adına eve adsl internet veya fiber internet hattı bağlatamaz.

Başvuru formu doldurultuktan sonraki aşamalar nedir?

Bir internet başvuru talebinde bulunduysanız bu başvuruyu gün içerisinde (mesai saatleri içince) başvuru yaparsanız aynı gün Müşteri Hizmetleri tarafından aranırsınız. Gece veya mesai sonu başvuru yaparsanız bir sonraki mesai başlangıcında bıraktığınız telefon numarasından aranırsınız. Kampanyalar ve detaylar hakkında bilgilendirilirsiniz. Onay verirseniz tarafınıza başvuru evrakları kurye veya kargo tarafından gönderilir ya da hattı bağlamaya gelen kişi tarafından sözleşmeleriniz imzalatılarak kimlik fotokopiniz alınır. Sözleşmenin 1 nüshası size bırakılır.

Sözleşme imzaladıktan sonra cayma hakkım var mı?

Yasal olarak cayma hakkınız bulunur. Eğer süreyi geçirmeden talep ederseniz başvurunuz iptal edilir.

Başvuru yaptıktan sonra internet kaç günde bağlanır?

İnternet hattının yeni başvuru veya CHURN (hat taşıma) sürelerine bağlı olarak bu süre evrak imzalama hızına göre 3 ile 10 gün arasında sürebilir.

Hızlı internet başvurusu var mı?

Hızlı internet başvurusu diye bir kavram yoktur ancak işlemleri hızlandırmak adına evraklarınızın tarafınıza kısa sürede gönderilerek başvuru aşamalarınız hızlandırılabilir.

Hangi başvurular yapılabilir?

  1. Adsl internet başvurusu
  2. Fiber internet başvurusu
  3. Sabit telefon hattı başvurusu
  4. Churn başvurusu (hat taşıma)

İnternet hattımı başka bir firmaya taşımak için başvuru yapabilir miyim?

Evet mevcut internet hattınızı bir başka firmaların kampanyalarına taşıyabilirsiniz.

Başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz >>

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan bir yanıt

  • Millenicom adlı firma beni arayarak kendini telecomun alt firması olarak tanıttı. Ben de telefonda abonelik için onay verdim. Fakat telecomun altyapısından faydalanan farklı bir firma olduğunu anlayınca hemen arayıp onayı iptal etmek istedim. Fakat iptal etmek istemiyorlar. Cayma bedeli çıkarırız, 6 ay internet alamazsınız gibi tehditlerde bulunuyorlar. Hiç bir sözleşme imzalamadım ve kurulum içinde izin vermedim. Böyle bir hakları var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP