AKK'siz internet (Adil Kullanım Kotası) olmayan internet
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

AKN’siz internet 2018

AKN’siz internet 2018

TurkNet internette müşteri ayrımı olmaksızın AKN’yi kaldırdı. Akk’siz internet devri 2018 yılından önce başlamış oldu. Normalde AKK tümüyle 2019 yılının ilk günü kaldırılacaktı ancak TurkNet diğer firmalara göre fiyat farkı olmadan Adil Kullanımı daha erken kaldırdı. “AKN’siz internet” öncülüğü TurkNet Akk’siz internet kavramını başlatan ilk ISS firmasındadır. Kotayı kaldıran firma konumundadır.

AKN diğer firmalarda ne zaman kalkacak?

Doğal olarak aklınıza Vodafone Süpernet, Turkcell Superonline, TTNET (Türk Telekom), Millenicom (Doping), Dsmart, Kablonet gibi ISS firmalarının kotayı ne zaman sonlandıracağı gelebilir. 2018 yılının sonu ve 2019 yılının ilk günü kota kavramı kalkacaktır.

AKN’siz internet kampanyası

TurkNet kampanyasının adil kullanım haricinde diğer bir özelliği ise hızınız maksimum seviyede tutuluyor. Yani internet altyapınız kaç Mbps hız destekliyorsa o kadar hız alabiliyorsunuz. 25 Mbps destekliyorsa 25, 100 Mbps destekliyorsa 100 Mbps hızında internete bağlanırsınız. Kotanın kaldırılma

Akk gece mi kalktı yoksa tümüyle mi?

Normalde AKK’siz internet kavramı gece 02:00 ile 08:00 arası kullanıma dahildi. 2018 yılı sonu gibi BTK tarafından tamamen kaldırılacağı söylenmişti ancak TurkNet 7/24 uygulamaya alarak tamamen kotasız sunmaktadır.

Ne yüklerseniz yükleyin, ne indirirseniz indirin kota doldu hızım düşer mi derdi yok.

AKN’siz ile neler yapılır?

AKN’siz internette hız düşme gibi bir durum yaşanmaz. 7 gün 24 saat ne yaparsanız yapın altyapınızın desteklediği hızı alırsınız.

Akk’siz internetin özelliği nedir?

Başlıca şu özelliklerini sıralayabiliriz;

  1. Filmlerin Full HD olarak izlenmesi veya 4K kalitesindeki filmleri 7/24 kotaya takılmadan izlersiniz.
  2. İnternette sınırsız dolaşırsınız.
  3. İstediğiniz kadar e-posta ile dosya gönderip alabilirsiniz.
  4. Tüm resimleri videoları dilediğiniz kadar indirebilirsiniz.
  5. Müzik ve video dosyası gibi medyaları kotaya takılmadan indirip yükleyebilirsiniz.
  6. Video siteleri Youtube gibi kısıtlama koymadan saatlerce video izleyebilirsiniz.
  7. Dilediğiniz kadar kullanıcı aynı hatta bağlanarak internet kullanımı yapabilir.

Bu basit anlatımlarla kotasız internet hızının ne anlama gelebileceğini anlatmaya çalıştık.

Kotalı ile kotasız arasında fark nedir?

Kotalı internetler kota dolumunda hız düşüşü yapar ancak limitsiz oluşları ile ek fatura veya kesinti olmadan ay bitimine kadar 2017 Mayıs ayında alınan kararla ortalama hızlar yarı hıza düşerek internet kullanımına devam ettirirdir. 50 Mbps hızda internet kullanan bir kullanıcıya verilen 50 GB kotanın dolumuyla hızı 16 Mbps olarak değişirdi.

Şimdi ise AKK’siz bir internet kullanan kişi böyle bir sorun yaşamaz ve hangi hızla bağlanıyorsa o hızla kullandığı sürece sabit kalarak internetten yararlanır.

Akk’siz internet modemi

Yüksek hızda internet kullanımı yapacaksanız ADSL +2 uyumlu modem kullanmalısınız. Adsl modemlerde 16 Mbps üzeri hız sorunu yaşayacağınızdan 100 Mbps’ye kadar hızı destekleyen modemler kullanılmalıdır.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP