Taşındığım yerde fiber internet yok, Fiberden Adsl ve Vdsl'geçiş
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Adsl’den Vdsl’e geçiş, Adsl’den Hipernet’e geçiş, Adsl’den Fibere geçiş

Hizmetler arasında geçiş işlemleri

Adsl, Vdsl (Hipernet) veya Fiber internet hizmeti alan aboneler kullandıkları paketler dahilinde bir taşınma yüzünden veya interneti başka bir adrese nakil ettirmek durumunda kaldıklarında kullandıkları hizmeti alt veya üst hizmet olarak nitelendirebileceğimiz bir başka ürüne geçiş yapmak durumunda kalabilir.

Taşınma yüzünden aldığınız hizmet gideceğiniz adreste yoksa mevcut yapınız bozularak Adsl, Vdsl veya Fiber altyapısına göre yeni pakete geçişi ücretsiz olarak yaparsınız. Taahhütünüz bozulmadan sözleşme süresinin kalan kısmını yeni altyapı bağlantınızla kullanmaya devam edersiniz.

Adsl’den Vdsl geçiş, Adsl’den Fiber geçiş

Çoğu abonenin aldığı hizmet Adsl internet hizmetidir. Taşındıklarında ise Fiber veya Vdsl altyapısı olan bir binaya geçebilirler. Böyle durumlarda Adsl yerine Vdsl veya Fiber hangisi varsa ona geçersiniz. Yeni bir paket tanımlaması ile sözleşme süresi uzamadan kullanmaya devam edilir.

Adsl hizmetin Vdsl ya da Fiberle değişmesi durumunda eski modem devre dışı kalacaktır. Adsl modemler 16 Mbps’ye kadar hız kaldırırken Vdsl ve Fiber modemler 100 Mbps hızı destekler.

Fiberden Vdsl veya Adsl’e geçiş

Fiber internet kullanan bir abone taşındığında Adsl veya Vdsl altyapısı ile karşılaşırsa hizmet yeni tarife ve kampanya ile değişecektir. Bu hizmetler arasındaki geçişler taahhüt bozmaz. Geçiş Churn olarak kabul edilmediğinden tarife değişikliğine veya paket değişikliğine girer.

İsteğe bağlı değişimler

Abonenin altyapısına daha hızlı bir hizmet geldiğinde taahhütlü olsa bile değişimi talep ederek geçiş yapabilir. Tam tersi olduğunda taahhütlü abone ücret ve hizmet düşüşü olan bir pakete geçiş yapamaz. Taahhüt olmayan aboneler diledikleri şekilde geçiş yapabilir. Tabi modem uyumuna dikkat ederek.

Churn

Kullandığı firmanın ADSL veya VDSL paketlerinden yararlanan bir abone başka bir operatörün Fiberinin gelmesi durumunda hattını Fiber servise taşıyabilir. Bu hat taşıma yani Churn kabul edilir. Taahhütlü abonelikse değişim olduğundan taahhüt bozulacaktır.

Fiber altyapısı olan binada Adsl veya Vdsl kullanılmaz. Operatörler en yüksek kaliteyi sağlayan hangi altyapı varsa o hizmetin tarifelerinden faydalandırır. Fiber veya Vdsl altyapı yoksa sadece Adsl internet tarife ve paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Aynı operatör içerisinde değişim yapılacaksa Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçilmesi yeterlidir. Operatör değişimi yapılacaksa yeni bir abonelik sözleşmesi, kimlik fotokopisi ve Hat taşıma formu doldurularak imzalanmalıdır.

Not: Vdsl ile Hipernet aynı hizmettir. Fiber optik kabloların ucundan eve kadar gelen kısım bakır kablolar üzerinden sağlanır. Dolayısıyla 100 Mbps’ye varan hız aktarımı gerçekleşebilmektedir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP