Türk Telekom ev telefonu nakil işlemleri, Sabit hat nakli
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Adsl ve Fiber internet nakil için tüm detaylar, Ücretleri, Nakil Dilekçesi ve Nakil Süreleri

Adsl, Fiber ve Sabit Telekom hattı nakil işlemleri

İnternet hattı ve sabit telefon hattının taşınma durumunda (adres değiştirme) başka bir adrese götürülmesi veya taşınan birinin data hattını başka yere nakletmesi işlemine nakil denir. Nakil işlemleri hem internet (ADSL, FİBER, VDSL, HİPERNET) için geçerlidir hem de sabit telefon (ev telefonu) için yapılabilir.

Bu yazımızdan; Türk Telekom Nakil (TTNET), Vodafone Süpernet Nakil, Turkcell Superonline Nakil, Kablonet Nakil, Millenicom Nakil, TurkNet Nakil hakkında ücretleri, nakil başvurusu, nakil dilekçesi gibi talebin yerine getirilmesi adına gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.

Nakil nasıl yapılır?

Nakil işlemi Müşteri Hizmetleri üzerinden bir dilekçeye gerek kalmadan talebin iletilmesiyle hattın başka adrese alınması mümkündür. Aşağıdaki tablolar üzerinden internet sağlayıcı firmanızı seçerek yapmanız gereken işlemlere de ayrıca ulaşabilirsiniz.

Nakil bir eşyanın taşınması gibi bulunduğu adresten alınarak başka adrese götürülmez. Talep gönderildiğinde mevcut adresteki internet veya data portunuz kapanarak yeni adresteki santral üzerinden yeni port tahsisi yapılır. Boş port yoksa beklemede kalırsınız, altyapı yoksa iptal etmek zorunda kalırsınız.

Nakil Sorunu

Nakil durumunda en çok karşılaşabileceğiniz sorunların başında port sorunları (boş port olmaması, port yetersizliği) ve altyapının olmamasıdır. Bir internet kullanıcısı hakkını başka adrese aldığında eski portu boşalır gideceği yerde yeni porta geçirilir. Çıktığı adresteki boşalan port normalde port yüzünden bekleyen abone varsa ona tahsis edilir.

Nakil işlemleri

Daha fazla detay için firmanıza tıklayın!

1 Türk Telekom Nakil (TTNET)
2 Vodafone Süpernet Nakil
3 Turkcell Superonline Nakil
4 Kablonet Nakil
5 Millenicom Nakil
6 TurkNet Nakil

Taahhütlü abone nakil yapabilir mi?

İnternet veya ev telefonu hattı üzerinde sözleşme süresinin olması (taahhütlü) önemsizdir. Hizmetler, ürünler, taksitlendirme ve taahhüt süresi kaldığı yerden devam edeceği gibi hem taahhütlü hem de taahhütsüz abone internet nakil işlemi yapabilir.

ADSL abonesiyim FİBER var veya tam tersi

Adsl veya Fiber üzerinden internet hizmeti alan aboneler gideceği adreste tam tersi durumla karşılaşırsa mevcut adresteki altyapı ne ise hizmeti o şekilde değişir. Adsl kullanan fiber varsa fibere, fiber kullanan adsl varsa adsl geçerek yeni kampanyası üzerinden hizmet alır.

Altyapı yok veya port yok

Eğer yeni adreste altyapı yoksa işlem yapılamaz hizmet/hizmetler iptal edilmesi gerekecek veya başka aboneye devir yapılarak çözüme gidilebilir. Port olmaması durumunda ise hat dondurma yapılarak ücret gelmeden beklemede kalınabilir.

Nakil ücreti

Hizmetin nakli sırasında yapılan işlemler için nakil ücreti alınmaktadır. Nakil işleminden doğan bu ücret işlem sonrası ilk faturaya gelir. Nakil işlem ücretleri 29 TL civarındadır ve yukarıdaki tablo üzerinden firmanıza ait detaylardan tam ücretleri öğrenebilirsiniz.

Nakil kaç günde yapılır?

Nakil süresi ortalama 1 haftalık süre alır. 3 günde de olabilir 7 günde de bu tamamen bölgesel yoğunluk durumuna bağlıdır. Nakil, yeni bir internet hattı açmak veya Churn yapmakla aynı gibi işlemdir. Nakil yaptığınızda evde hat sahibinin olmasına veya sözleşme imzalamasına gerek yoktur. İlgilenebilecek birinin olması yeterlidir.

İnternet hattı için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP