Evime hangi internet için başvuru yapmalıyım, hangisi bana uygun?

ADSL başvuru, VDSL başvuru, Fiber başvuru

Adsl, Vdsl ve fiber başvuru

Not: Ev ve işyeri interneti almak için ADSL, VDSL ve FİBER Başvuru formu aşağıdadır.

ADSL başvuru; Adsl internet hattı almak isteyen abonenin Telekom altyapısının olması şarttır. Eğer Telekom tarafından sunulan altyapınız varsa; TurkNet, Millenicom, Turkcell Superonline, Vodafone Supernet, Ttnet, Digiturk, Dsmart gibi (Türk Telekom) hizmetlerden “ADSL BAŞVURU” yaparak faydalanabilirsiniz. 4 Mbps, 8 Mbps ve 16 Mbps hızlarda internet başvurusu yapılabilir.

VDSL başvuru: VDSL hattı alarak 16 Mbps üzeri 100 Mbps hızlara varan avantajlardan yararlanmak için bölgeden geçen bir Fiber altyapı olmalı ve bu altyapının ucuna bakır kablo ile eve gönderilen hizmetler yüksek hızda internet alabilirsiniz. Çoğu il ve ilçelerde bu hizmet mevcuttur. Yüksek hızda internetten faydalanabilirsiniz. 24 Mbps, 25 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps hızlarda başvuru yapılabilir. Desteklenen hız verilir.

Fiber başvuru: Fiber internet almak için altyapı da fiber olması zorunludur. Fiber internet altyapısı Turkcell Superonline, Türk Telekom (TTNET), TurkNet, Vodafone, Kablonet (Türksat) kendi altyapısı üzerinden verir. Bu hizmetlere ek olarak Türk Telekom fiber altyapısı olan yerlerde ayrıca diğer firmalar üzerinden de faydalanabilirsiniz. Türk Telekom fiber hattı üzerinden Turkcell Superonline ve Kablonet (Uydunet) hizmet vermemektedir. 8 Mbps, 10 Mbps, 16 Mbps, 24 Mbps, 25 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps, 1000 Mbps hızlarda talepte bulunulabilir.

Adsl, Vdsl ve fiber başvuru formu

Aşağıdaki başvuru formu doldurarak talebinizi gönderebilirsiniz.

Adsl, Vdsl ve fiber başvuru şartları

Başvuru yapmak isteyen müşteriler için kimlik fotokopileri ve abonelik sözleşmeleri haricinde (koşullar ve şartlar) bulunmamaktadır. Abonenin altyapısının uygun olması yeterlidir.

  1. Başvuru aşamasından sonra altyapı kontrolü sağlanır.
  2. Aboneye en uygun hizmet ve kampanyalar sunulur.
  3. Onay verilirse gerekli evraklar ve sözleşmeler aboneye ücretsiz olarak ulaştırılır.
  4. İmzalanması ve kimlik teslimden sonra aktivasyon aşamasına geçilir.
  5. Hattın aktivasyonu tamamlanır.

Adsl başvuru

Eve veya işyerine yeni internet hattı almak isteyen, hattını başka bir firmaya taşımak isteyen tüm aboneler başvuru yapabilir. Başvurular Telefonsuz (yalın) veya telefonlu internet olarak verilebilir.

VDSL başvuru

Vdsl başvuru için abonenin yüksek hız alan bir altyapısı uygunluğu olmalıdır. Hız ölçümü yapıldığında ne kadar hız alabileceği belirlenmektedir. Kampanyalar alınabilir hıza göre tercih edilir.

Fiber başvuru

Fiber internet alabilmek için fiber altyapı uygunluğu şarttır. Superonline fiber altyapısına sahip olan aboneler; Millenicom, Vodafone Süpernet, Dsmart, Digiturk, Turkcell Superonline kampanyalarından faydalanabilir. Kablonet altyapısı olan ev kullanıcıları ise Kablonet kampanyalarından faydalanabilir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.
SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP