GSM 6GB paket internetini günlük ne kadar kullanım yapabilirim?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

6 GB internet

6 GB interneti günlük ne kadar kullanırım?

6 GB internet paket, internet ihtiyacının gittikçe fazlalaştığı anlamına gelir. Düzenli kullanıldığında normal seyirde internet hattı kullanan her kullanıcıya rahatça yetebilecek kota seviyesindedir. Vodafone, Bimcell, Pttcell, TeknosaCell, Avea (Türk Telekom), Turkcell ile hem faturalı hem de faturasız hatlarda kullanılabilecek olan 6 GB internet, aynı zamanda dakika ve SMS paketlerininde yüksek olduğu üst düzey paketler arasındadır.

6 GB internetinizi aşağıdaki tablolarda belirtilen kotayı az harcayan veya çok harcayan aktiviteleri kontrol ederek kendinizce bir düzen kurabilirsiniz. Evdeki internet ile kıyaslandığında çok düşük bir internet kotası gibi gelebilir ancak GSM hatları için oldukça yüksektir ve ay boyunca hemen her ihtiyacınıza rahatça yeter.

6 GB internet paket

6 GB internetle gün boyunca neler yaparsam ay sonuna kadar internetsiz kalarak ek paket ihtiyacı olmasın diyorsanız aşağıdaki tablo imdadınıza yetişecektir. 6 GB seviyelerinde internet kotası kullanan aboneler neredeyse internet dolaşım için istedikleri kadar web sayfalarını dolaşabilir seviyededir.

6 GB internetle neler yapılır?

İnternette dilediğinizce surf yapma, video izleme, resim dosyaları paylaşmak üzere oldukça fazla olanak sunan bu paketlerin size gün ve ay boyunca neyi ne kadar kullanabileceğinize dair bilgiler sunan aşağıda toblomuzdan faydalanın.

 6 GB internet tablosu:

ONLİNE GÜN DATA/GÜN DATA/AY
Sayfa

Gezinme

166 sayfa 81.05 MB 2.37 GB
Mail/Posta 10 adet 200.0 KB 5.86 MB
Video 40 dakika 80.0 MB 2.34 GB
Müzik 30 dakika 15 MB 450 MB
S.Medya

Resim G.

40 adet 13.67 MB 410.16 MB
Oyun  0 dakika 0.0 KB 0.0 KB
Whatsapp

Resim G.

50 adet 14.65 MB 439.45 MB
Toplam 6.00 GB

Notlar: Dosya gönderim ve resim paylaşımlar tablo üzerinde Resim G. olarak gösterilmiştir. Paylaşımlarınızda resim veya başka formattaki paylaşımlarınızı azaltmak bile kotanıza oldukça fayda sağlar.

İnternet kotasını en fazla ne kullanır?

Kotanızın erken dolduğundan şikayetiniz varsa ilk kontrol etmeniz gereken online oyun, video izleme oranları ile telefon veya tablet gibi akıllı cihazların ve cihaz içerisindeki yüklediğiniz uygulamaların güncellemesi olmalıdır. Yoksa internette dolaşmakla kolay kolay bitecek bir internet kotası değildir.

Sıkça fotoğraflar paylaşıyorsanız gönderdiğiniz veya alacağınız dosya boyutlarını kontrol edin. Yüksek kalitede çekilen resimlerin boyutları yüksektir ve hem gönderirken hem de alırken kotanızı yer bitirir.

İnternet alırken kotamı nasıl belirlemeliyim?

Bir internet tarifesine veya internet ek paket alımına geçmeden önce internet kullanım seviyenizi belirleyin. Günlük harcayacağınız internet zamanı ve ortalama yapabileceğiniz aktif kullanım oranlarını çıkarıp belirleyin. Böyle bir ayarlama yaparsanız eğer ayın ortasında tarifeye ek internet paketi alma ihtiyacınız olmayacaktır.

Diğer internet kotaları hakkında

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP