50 mbps internet hızı nasıl, 50 mbps hız yorumlar
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

50 mbps internet, 50 mbps indirme hızı, 50 mbps fiber internet, 50 mbps VDSL

50 mbps internet – Fiber ve VDSL

Ev interneti için 50 Mbps hız ile VDSL ve FİBER internet paketlerden birini almayı düşünüyorsanız dikkat edin. Tam sınır hattı alıyorsunuz ve bu hizmet sizi yanıltabilir. 50 Mbps internet için 2018 yılı sonu ve 2019 yılı hemen başında AKN kaldırılmasıyla aynı duruma düşmeyeceksiniz ama aşağıdaki tablo üzerinden 50 ile 25 Mbps arasındaki farkı görmüş olacaksınız.

AKK olduğu sürece VDSL veya Fiber internet paketinizin Ttnet (Türk Telekom), Vodafone (Süpernet), Millenicom (Doping), Kablonet (Uydunet), Turkcell Superonline, TurkNet olduğunun çok önemi yoktur.

50 mbps’ye kadar nedir?

Hızlar ya tam bahsi geçen rakamda verilir ya da bahsedilen rakamlara yakın veya altında olur. Mbps’ye kadar demek bu anlamı taşır. Hiçbir zaman üzeri bir hız olmaz. 50 Mbps’ye kadar bir internet aldığınızda hattınızın santral mesafesine bağlı olarak 25 Mbps, 30 Mbps, 40 Mbps gibi hızlar görebilirsiniz. Ancak hattınızın 51 Mbps olduğunu göremezsiniz.

50mbps internet hızı nasıl, 50 mbps hız çok mu?

İnternet hattınızda aldığınız bağlantı hızı çok hızlı bir internet bağlantınız olduğu anlamına gelmesi için bağlanacağınız web sitelerininde veya indirme yapacağınız dosyaların saklandığı sunucularında çok hızlı olması gereklidir. Tek taraflı hız çok anlam ifade etmez. Normalde bu hız download hızıdır yani internete bağlanacağınız hızdır ancak indirme yapmak istediğinizde 2-4 Mbps seviyelerinde bir bağlantı ile indirecektir. Kotanın dolumuyla birlikte (AKN ve AKK) indirme hızının 1 Mbps olduğunu görebilirsiniz.

50 Mbps internet Akn dolunca kaça düşer?

50 Mbps internet için en önemli detay buradadır. AKN olan bir paket aldığınızda muhtemelen 50 GB, 100 GB, 150, 200 GB gibi bir paket almış olursunuz. Bu kota doldurulduğunda ise hızınız 16 Mbps internet olarak değişecektir. Yani 25 Mbps internet almakla 50 Mbps internet almak arasında hiç fark kalmayacaktır. Eğer bu hız 50 değilde 51 Mbps hızında bir internet paketi olsaydı bu sefer kota dolumunda hızınız 24 Mbps internet olarak değişmiş olacaktı. Kampanyadan faydalanırken bu ayrıntıya dikkat etmeniz önemlidir.

50 Mbps internet gece adil kullanım yok mu?

Geceleri Adil Kullanım kotalarındaki kullanımın ücretsizliği ile hızın alakası yoktur. Tamamen AKK uygulanan paketlerde geçerli paketlerdir. 50 ile 100 Mbps internet hızlarında da geçerlidir. Bu hızlar (02:00 ile 08:00) saatleri arası kullanımlarda etkilenmez ve datalar AKK’ye sayılmaz.

50 Mbps indirme hızı

Not: Normalde bu paketlerde 100 Mbps’e kadar alınan indirme yani dosyayı bilgisayara kaydetme olarak düşündüğümüz hızımız 5 Mbps’i bulabilir ancak sıklıkla Fiber paketlerde mevcut kota dolumunda ise bu hız yeni ay başlayana kadar 1 Mbps ile 2 Mbps arasında değişecektir.

İndirme Hızı – Alt Sınır

İndirme Hızı – Üst Sınır

AKN Sonrası İndirme Hızı

25 Mbit/sn

50 Mbit/sn

16 Mbit/sn

51 Mbit/sn

100 Mbit/sn

24 Mbit/sn

Not: VDSL veya FİBER paket seçimi yaparken 25 Mbps internet ile 50 Mbps internet hatlarının kota dolumunda aynı seviyede olacağını unutmayın.

Bu konularıda inceleyebilirsiniz

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP