Cep telefonundan 4GB internetle ne yapabilirim?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

4 GB internet

4 GB interneti nasıl değerlendirebilirim

4 GB internetli GSM hattı Vodafone, Bimcell, Pttcell, TeknosaCell, Avea (Türk Telekom), Turkcell aldığında kendinize tanımlattığınız veya kampanya içerisinde bulunan internet paketinizin miktarına göre 1 ay kullanıma yayma ve günlük kullanım data miktar ayarlamalarını aşağıdaki tablo üzerinden değerlendirerek sınırlama yapabilir, ay sonuna kadar internet paketinizi değerlendirerek ek internet paketi almaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

4GB bir internet paketi aylık ve günlük kullanım miktarına dikkat edilirse kota dolumu yaşanmadan rahat edebilirsiniz.

Kullanım kısıtlamalarının yanında ayrıca gün boyunca dikkat edeceğiniz gözden kaçan bazı data harcayan uygulamaların önüne geçip güvenle ek ücret ödemeye gerek kalmadan değerlendirebilirsiniz.

4 GB internet paketi

4GB internet iyimi, 4GB internet nasıl gibi soruların yanıtına aşağıdaki tablo cevap verecektir. Ayrıca;

Gün içerisinde internet ihtiyacınız olmadığında Mobile dolaşımı kaparsanız hem internet kotasından hem de telefonun uzun süre şarjının gitmesinde fayda sağlarsınız. İnternet açık olduğu sürece programların kendini güncellemesi veya online mesajlaşma ve sosyal ağların sürekli kendini yenileyerek kontrol etmesi internetinizin kotasından yer. Mümkünse güncelleme seçeneğinizi Wireless bağlantılarda olarak seçip GSM internet kotasından harcatmayın.

4 GB internetle neler yapılır?

Eğer bilgisayardaki alışkanlıklarınız gibi cepten internet kullanmazsanız 4GB internet size fazlasıyla yeter. Video, Oyun, Dosya transfer gibi işlemlerinizi olabildiğince Wifi bağlı olduğu zamanlarda kablosuz ağlarınız üzerinden kullanın.

4 GB internet veri tablosu:

ONLİNE GÜN DATA/GÜN DATA/AY
Dolaşma 150 sayfa 72.75 MB 2.13 GB
Mail/Posta 10 adet 200.0 KB 5.86 MB
Video 20 dakika 40.0 MB 1.17 GB
Müzik 10 dakika 5 MB 150 MB
S.Medya

Resim G.

30 adet 10.25 MB 307.62 MB
Oyun  0 dakika 0.0 KB 0.0 KB
Whatsapp

Resim G.

30 adet 8.79 MB 263.67 MB
Toplam 4.00 GB

Notlar: Sosyal medya paylaşımlarınız veya Messenger, Whatsapp resim gönderileriniz çoksa kotanıza etki eder. Aynı şekilde Sosyal ağlar üzerinden merak edip tıkladığınız videolar oldukça fazla kota dolumuna neden olur.

Tablo sonuçları kesin doğru olmamakla beraber doğruluk payı çok yüksektir. Dosya boyutları, sayfa dolaşım, video, müzik, oyun gibi uygulama süreleri tablolarda şaşma yapacağından ortalama olarak alabilirsiniz.

İnternet kotasını en fazla ne kullanır?

Yazılım güncellemeleri, özellikle cep telefonu veya akıllı cihazlarda çok uygulama kullanan abonelerin Google Play gibi platformlardan indirdikleri programlar sürekli kendini günceller. Güncellemeleri uygulamayı yüklediğinizde kapayıp kablosuz ağ üzerinden bağlanınca yapmanız size fayda sağlayacaktır. Oyun, Video yine aynı şekilde bolca kota harcayan unsurlardır.

İnternet alırken kotamı nasıl belirlemeliyim?

Yukarıdaki tablo size ihtiyaç belirlemede oldukça fayda sağlar 1GB, 2GB, 3GB, 5GB, 7GB, 10GB kotalı paket almadan önce gözden geçirirseniz ihtiyacınızı belirlersiniz. Bu sayede ek internet paketi alıp fazla ücret ödemenize gerek kalmaz.

Diğer internet kotaları hakkında

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP