Mobil'den 3GB internet iyi mi, 3GB internet nasıl?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

3 GB internet

3GB internet günde kaç MB kullanmaya izin verir?

Faturalı veya faturasız hat alırken veya hattınıza yeni bir internet paketi tanımlatırken Vodafone, Bimcell, Pttcell, TeknosaCell, Avea (Türk Telekom), Turkcell için geçerli olan 3GB internet veya ek internet paketi ile günlük ve aylık olarak yapabileceğiniz internet sayfası dolaşım ve paylaşımları ile ne kadar data kullanırsanız ne derece kullanım gerçekleştirmiş olursunuz bu makalemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz.

3 GB internet paketi iyi mi veya 3 GB internet nasıl gibi soruları soruyorsanız ek internet veya kotalı 3GB paketinizi düzenli ve dikkat ederek kullanırsanız 1 aylık süre boyunca sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

3GB internet paketi

Ek internet 3GB veya normal seçim yaptığınız paket üzerinde tanımlı olan tarifelerin internet kullanımı 3GB oldukça yeterli olup size 1 ay süre boyunca ihtiyaç karşılamaya yeter. Günlük harcamaları veya kullanımları aşağıdaki tabloya göre ayarlayabilirseniz başka ek ücret ödeyerek internet almaya ihtiyaç duymayabilirsiniz.

3GB internetle neler yapılır?

Not: Günlük dolaşım esnasında veri kullanımını kapatırsanız internetinizi daha verimli kullanırsınız. Evde veya işte Wifi bağlantıları ile kullanımlar size oldukça yararlı olacaktır. Film, Müzik, Video veya dosya gönderimlerinizi diğer ağ bağlantıları ile yapmaya gayret ederseniz 3GB size yeterde artar bile.

3GB internetin günlük ve aylık veri tablosu:

ONLİNE GÜN DATA/GÜN DATA/AY
Dolaşma 81 sayfa 49.8 MB 1.46 GB
Mail/Posta 10 adet 100.0 KB 5.86 MB
Video 15 dakika 30.0 MB 900.0 MB
Müzik 10 dakika 5 MB 150 MB
S.Medya

Resim P.

25 adet 8.54 MB 256.35 MB
Oyun  0 dakika 0.0 KB 0.0 KB
Whatsapp

R. gönderim

30 adet 8.79 MB 263.67 MB
Toplam 3.00 GB

Notlar: Facebook, instagram ve twitter gibi sitelerden yapılan paylaşımları S.Medya/dosya olarak tabloda belirttik. Whatsapp/dosya kullanım verileri ise cep telefonunuzda Messenger ve Whatsapp gibi mesajlaşma programları aracılığı ile yaptığınız paylaşımlara göre hesaplanmıştır. Mesajla gönderdiğiniz resim gibi dosyalarda bu tutarda harcama olur. Normal mesajlaşma ile kota yok denecek kadar az şekilde harcanır.

Tablonun doğruluk payı %100 değildir. Dosya boyutu, günlük kullanılan programlar ve diğer internet harcamalarınız tablo hesaplamalarında değişiklikler gösterebilir.

İnternet kotasını en fazla ne kullanır?

Video, Müzik özellikle online oyun gibi sürekli yeni işlem yapan uygulamalar kotanın dolmasına çok etki eder. İndirilen dosyalar ve yüklenen, gönderilen dosya boyutlarına göre ayrıca ek olan e-posta alıp göndermeler hattınızın kotasına çok etki edecektir.

İnternet alırken kotamı nasıl belirlemeliyim?

Günde kaç site dolaşıyor ve ne kadar sayfa dolaşımları yapıyorsunuz, internetten ne kadar çok video izliyor veya müzik dinliyorsunuz, whatsapp gibi mesajlaşma programlarını kullanım sıklığı ile dosya alışveriş miktarlarınızı düşünerek bir hesaplama yapın. Tablodaki harcamalar size ne kadar internet kullanım ihtiyacınız (aylık) olduğu konusunda yardımcı olacaktır.

Tablo üzerinden 1GB, 2GB, 3GB, 5GB, 7GB, 10GB gibi kotaları seçmek için yararlanarak tam ihtiyacınıza uygun kotalı paket alımı yapabilirsiniz. Ek internet alarak ekstra ücret ödemekten bu sayede kurtulabilirsiniz.

Mümkün olduğunda 4.5G, 3G gibi internet alışveriş trafiğinizi boşta olduğunuz zamanlarda kapalı tutun. Kotanız dolak üzereyken %80 ve %100 gibi orana ulaştığında ayrıca tarafınıza SMS ile kısa mesaj atılarak bilgi verilir.

Diğer internet kotaları hakkında

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP