Cep telefonumdan 2GB interneti düzenli nasıl kullanabilirim?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

2 GB internet

2GB internet kotamla günlük neler yapabilirim?

Cep telefonu kullanan bir abone operatörünü Vodafone, Bimcell, Pttcell, TeknosaCell, Avea (Türk Telekom), Turkcell faturalı veya faturasız olarak tercih edebilir. Kampanyalar dahilinde aldığı 2GB internet ile aşağıdaki tablo üzerinden 1 ay boyunca ve günlük olarak hangi aktiviteleri yerine getirebileceğine dair bilgiler paylaştık.

Kampanya seçimi yaparken hattınızda 2GB internet olsun veya 2GB ek internet paketi alacaksanız bu kotanın size 1 ay düzenli kullanımla birlikte ne kadar fayda sağlayacağına dair bilgiler alabilirsiniz.

2GB internet paketi

Alacağınız 2GB internet paketi veya 2GB ek internet paketi cep telefonu hatları için küçümsenecek kadar düşük bir kota değildir. Verilerinizi kontrol ederek en çok hangi alanlarda kota harcadığınızı tesbit edere ve kısıtlama koyarsanız interneti 1 ay sonuna yenilenene kadar kota dolumu yapmadan kullanabilirsiniz.

2GB internetle neler yapılır?

2GB internet paketinize ait yapabileceklerinizin verilerine tablo üzerinden bilgi alabilirsiniz.

2GB internetin günlük ve aylık veri tablosu:

AKTİVİTE GÜN DATA/GÜN DATA/AY
Sayfa

Dolaşma

81 adet 39.77 MB 1.16 GB
Mail/Posta 10 adet 100.0 KB 5.86 MB
Video 10 dakika 20.0 MB 600.0 MB
Müzik 5 dakika 2.5 MB 75 MB
S.Medya

Resim pay.

10 adet 3.42 MB 102.54 MB
Oyun  0 dakika 0.0 KB 0.0 KB
Whatsapp

Res. Pay.

10 adet 2.93 MB 87.89 MB
Toplam 2.01 GB

Notlar: Sosyal medya ortamlarından paylaşacağınız resimlere ve paylaşımlara ait olan kısım S.Medya/dosya olarak belirtilmiştir. Whatsapp/dosya olan kısımda ise ekli kişilere gönderim yapacağınız dosya adedi olarak kısmen belirlenmişti.

Yukarıdaki tablo ortalama değerler verir ancak %80 gibi doğruluk payı vardır. Gönderim dosyalarınızın boyutu büyüdükçe internet kotanızı daha fazla harcasınız.

Kotayı en çok ne harcar?

Kotayı en çok dolduran video, online oyun gibi aktivitelerdir. İzleme süresi doldukça kotanızda aynı hızla dolmaya başlar. Youtube, izlesene, facebook, twitter gibi sosyal ortamlardan izleyeceğiniz videolar buna dahildir.

İnternet alırken kotamı nasıl belirlemeliyim?

Yukarıda hazırladığımız tablo size internet kullanım miktarı ile günlük ve aylık ne sıklıkta kullanım yaptığınıza dair ışık tutabilir. Buradaki dakika ve sayfa adetleri ile gönderim sıklığınızı ayarlayarak kendi internet kota miktarınızı belirleyebilirsiniz.

Ek internet paketleri almak daha pahallıya geleceğinden kampanyanızda kullanıma uygun internet paketi almak size daha avantajlı gelecektir. İlk internet paketi alırken 1GB, 2GB, 3GB, 5GB, 7GB, 10GB gibi seçim yaparak daha karlı çıkabilirsiniz.

Kota dolumu ile paket aşımı yapmak istemiyorsanız kotanız dolduğunda kısıtlama yapılmasını operatörünüzden isteyebilirsiniz.

Normalde internet kotanın %80 ve %100 dolum oranına ulaşıldığında GSM operatörünüz tarafından size bilgi SMS’i gönderilecektir.

Diğer internet kotaları hakkında

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP