15 yaş, 16 yaş, 17 yaşındakiler internet hattı alabilir mi?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

18 yaşının altındakiler eve internet alabilir mi?

Eve internet almak için yaş sınırı

Ev interneti almak için 18 yaşını doldurmak mı gerekiyor, 18 yaş altındakiler 15 yaş, 16 yaş veya 17 yaşındakiler eve adsl, fiber, yalın (telefonsuz internet) hattı bağlatabilir mi? İnternet bağlatmak için başkası adına işlem yapılabilir mi?

İnternet bağlatmak için yaş sınırı

İnternet hattını 18 yaşının altındakiler bağlatamaz. İnternet hattı alabilmeniz için (ADSL, VDSL, FİBER) 18 yaşına girmiş olmanız gerekecektir. Reşit sayılmayanların adına hat açılamaz. GSM hizmetlerinde ise 15, 16, 17 yaşındakiler faturalı hat alırken aile izni anne veya babasından noterden alacakları muvafakatname formu ile işlem yapabilir. Diğer faturalandırma işlemlerinde ise yaş sınırı gerekmektedir.

Başkası adına işlem yapılabilir mi?

İnternet hattı bağlatmak isteyen kişinin anne veya babası adına işlem yapması ancak noterden alınan vekalet ile olacaktır ancak 18 yaş sınırı vardır. Eğer anne baba bilgi seviyesi yetersizse evin genci ile görüşme sağlanabilir ancak kimlik fotokopisi ve sözleşme imzalayan kişi hat sahibi olmalıdır. Resmi evrağa imza atmak yine yasal olmayan bir işlem olacaktır.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan bir yanıt

  • Merhaba, ben 18 yaşımı tamamı ile doldurmadım ve bir firma üzerinden yaşım sorulmaksızın bana abonelik verdiler. Bu duruma ailem karşı çıktı işte bize sormadan çocuğa nasıl abonelik verirsiniz gibisinden, her neyse ailem de bu durumun mahkeme de nasıl sonuçlanabileceğini soruyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP