16 mbps indirme hızı, 16 mbps hız testi
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

16 mbps internet hızı iyimi, 10 mbps internet, 16 Mbps internet Akn dolunca kaça düşer?

16 mbps internet hızı16 mbps internet kotası16 mbps internet indirme hızı

16 Mbps internet hızı; günümüzde Adsl internet olarak en yaygın kullanılan hizmet 16 Mbps’ye kadar olandır. Kopma sorunlarının ve bağlantı sorunlarının çok yaşanmadığı bir hızdır. TurkNet, Vodafone, Turkcell Superonline, Supernet, Turk Telekom (Ttnet), Millenicom (Doping) gibi ve diğer ISS (internet servis sağlayıcı) firmalardan kolayca temin edilebilir.

10 Mbps internet

10 Mbps ile 16 Mbps hız farkı anlamak zordur. İkisininde kota dolumlarında aynı hıza düşmesi pek fark ortaya koymamaktadır. Santral mesafesine bağlı olarak 16 Mbps desteklemeyen hatlarda 10 Mbps internet bağlantısı daha doğrudur. 16 Mbps’ye kadar yerine 10 Mbps tercih edilebilir. Çoklu internet sayfası açmaya çalışmadıkta aradaki farkları hissedemezsiniz.

16 mbps’ye kadar ne demek?

Terim olarak alabileceğiniz maksimum hızı gösterir. Bu hızı her an alacağınız garanti edilemez. Tam 16 Mbps internet hizmeti de alabilirsiniz 10, 11, 12 Mbps olarak değişen hızlara da sahip olabilirsiniz. Adresinize bağlı olarak mesafe uzunluğuna göre değişecektir. Ama aklınızda olması gereken ise; hızınızın 17 Mbps olmayacağıdır.

16 Mbps internet Akn dolunca kaça düşer?

2017 yılı Mayıs ayına kadar hızlar Adil kullanımlarını doldurduklarında örneğin; 50GB bir kotalı kampanyanın dolumunda 3 Mbps olarak değişmekteydi. Yeni kanuna göre bu hızlar 2018 yılı sonuna kadar “16 Mbps internet kullananların kota doldurduklarında (akn-akk dolunca) düşecekleri yeni hız: 5 Mbps” olarak değişmiştir. Neden 2018 yılı diyoruz? Yıl sonu itibari ile 2019 yılına girildiğinde AKN tamamen ortadan kalkacak artık kota diye bir kavram olmayacaktır. Yani kaç bağlantı hızı alarak internet başvurusu yaptıysanız o hızla devam edeceksiniz.

İndirme Hızı – Alt Sınır

İndirme Hızı – Üst Sınır

AKN Sonrası İndirme Hızı

10 Mbit/sn

16 Mbit/sn

5 Mbit/sn

16 Mbit/sn üzeri

24 Mbit/sn

8 Mbit/sn

16 Mbps internet gece adil kullanım yok mu?

16 Mbps internet kullanan müşteriler ve diğer hızlarda internet kullananlar gece 02:00 – 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKK’ya dahil edilmeyecek ve AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaz ve bu saatler arasında alınan internet hizmetindeki AKK sonrası hız kısıtları uygulanmamaktadır.

16 Mbps indirme hızı, 16 Mbps download hızı

İnternet hattınızla herhangi bir dosya, video, müzik vs. indirmesi yapacaksanız ortalama 16 Mbps adsl, fiber internet kullanan = 2 MB max (megabyte) hızında yükleme yapabilir.

16 Mbps 50 GB internet ile neler yapılabilir?

Eğer 50 GB adil kullanım kotası olan bir internet alırsanız, bu hizmetle yapabilecekleriniz şunlardır;

  1. Günde 6 saat internete girme imkanınız olur.
  2. Günde 10 tane mail alıp gönderme,
  3. Günlük 5 dosya alma veya gönderme
  4. Günlük 5 adet müzik dinleme
  5. Günlük 1 film izleme
  6. Günde ortalama 2 saat online oyun oynama

Not: Yukarıdaki 6 madde üzerindeki değerler ortalama değerlerdir. +- Sapmalar meydana gelebilir. Bu değerler tek bilgisayar için verilmiştir. Aynı hat üzerinde 2. veya 3. bir cihaz bağlanırsa daha kısa sürede kota dolumu gerçekleşir.

16 Mbps internet hızı nasıl, 16 Mbps internet hız testi

İnternet hızınızı etkileyen çok faktör bulunur. Normalde aldığınız kampanya dahilinde geçen hız, hız testi veya hız ölçmesi yaptığınızda aynı rakamları göstermeyebilir. Ev veya işyeri adresinizi Türk Telekom sitesi üzerinden sorgulayarak ne kadar bir hızda internet alabileceğinizi kontrol edin. Hızınızı ölçmeden önce alınabilir maksimum hızı görerek hızınızı sorgularsanız bağlantınızda sorun olup olmadığını rahatça anlayabilirsiniz.

Eğer adil kullanımınız dolduysa hızınız 5 Mbps olarak gösterir. En doğru sonuç için yönlendireceğimiz hız testi alanında yazan kriteleri yerine getirerek bağlantı hız sorgusu yapmalısınız.

Bu konularıda inceleyebilirsiniz

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP