Hat almak için yaş sınırı, 18 yaşını doldurmak mı gerekiyor
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

15 yaş, 16 yaş ve 17 yaşındakiler faturalı hat alabilir mi?

Hat almak için yaş sınırı, 15 yaş, 16 yaş ve 17 yaşındakiler faturalı hat alabilir mi?

Hat almak için yaş sınırı 2018 yılında da 18 yaş altındakiler için Vodafone, Turkcell, Avea (Türk Telekom) 15 yaş, 16 yaş ve 17 yaşındakilere Muvafakatname ile işlem yapılır. Muvafakatname fiyatı 60 TL’dir. Noterden alınır. Pasaport için gerekli olan Muvafakatname ücreti ile karıştırmayın onlar daha pahallıdır. 150 TL’den başlar ve yukarı doğru çeşidine göre çıkarak talebe göre fiyat değişir. Ortalama 2018 yılında da aynı fiyattır.

18 yaş altındakiler nasıl faturalı hat alır?

Noter huzurunda alınan Muvafakatname ile birlikte sabit bir fatura götürmeniz gerekecektir. Bu fatura son 2 ayı geçmemiş olmalıdır. Doğalgaz, Elektrik, Su, Digitürk, Dsmart, Sabit telefon, internet faturası olabilir. Aynı zamanda anne veya babanın kimliği gerekecektir.

Faturasız hat alımlarında ise muvafakatname formu ve anne veya babanızın kimliği gerekecektir. Muvafakatname formunun aslını götürmelisiniz.

Hattımı nasıl alırım?

Bayi aracılığı ile hat alıyorsanız Cep Merkezlerine giderken,

  1. Muvakatname (aslı)
  2. Sabit fatura (son 2 aya ait bir fatura)
  3. Kimlik (Anne veya baba)

yanınızda götürün. Kimlik fotokopiniz üzerine hat numaranızdan başka işlemde kullanılamaz kaşesi vurulur veya çizilerek yazılır. Başka işlemler için kullanımı önlenir.

Size hat numaranıza ait abonelik sözleşmesi imzalatılarak hattınız teslim edilir. Yeni bir hat alıyorsanız hattınız 1 günde aktif olur. Başka bir operatörden geçiş yapıyorsanız geçiş süresi 4 güne kadar sürebilir. Geçişlerde size ayrı bir SIMKART verilir. Bu simkartınızı geçiş mesajı geldikten sonra eski hattı çıkarıp yeni hattınızı takarak seçtiğiniz paket veya tarife ile birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturalı hat ücreti

Başka operatörlerden numara taşıma veya yeni faturalı hat alımlarında ücret alınmaz. Vergiler veya ek ücretler faturanıza taksitli olarak yansıtılır. Faturasız hat alımlarında ise seçeceğiniz dakika ve hat ücreti Avea, Turkcell, Bimcell, Teknosa Cell, Türk Telekom, Selfy, Vodafone, Pttcell gibi GSM operatörlerinde 20 TL ile 50 TL arasında değişen bir tutar ödemek zorunda kalırsınız.

Faturalıdan faturasıza geçiş

Faturalı hat kullanıyorsanız Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek hattınızı faturasıza taşıyabilirsiniz.

Faturalı hat iptali

Faturalı hattı faturasıza çevirip beklemeye de bırakabilirsiniz. Veya iptal dilekçesi yazarak hattınızın iptalini yapabilirsiniz.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP