Cepten 1GB internetle 1 ay boyunca günlük neler yapılabilir?
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

1 GB internet

1GB internet kotamla 1 ay neler yapabilirim?

Mobil (Cep Telefonu) üzerinden internet kullanımı yapıyorsanız, 1GB olan internet paketi ile 1 ay boyunca toplam yapabileceğiniz kullanım tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu değerler Vodafone, Bimcell, Pttcell, TeknosaCell, Avea (Türk Telekom), Turkcell GSM hatları kullanan faturalı veya faturasız hat kullanıcıları için ortalama değer olarak hazırlanmıştır.

1GB internet

1GB internet size 1 ay boyunca düzenli kullanımda veya dengeli kullanımda ihtiyacınıza karşılık verebilir. Aşağıdaki değerleri kendinize göre programlayarak mevcut haklarınızı güne yayıp 1 ay boyunca internet kotanız dolmadan kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Ay sonunda kotanız tekrar yenileneceğinden düzenli kullanım alışkanlığı edinebilirsiniz.

1GB internetle günlük ve aylık ne yapabilirim?

Aşağıdaki veriler günlük ve aylık kullanım olarak ortalama cep telefonu hatları için hazırlanmıştır.

1GB düzenli internet kullanımları;

AKTİF GÜN DATA/GÜN DATA/AY
Dalaşım 20 sayfa 9.77 MB 292.97 MB
Mail/Posta 5 adet 100.0 KB 2.93 MB
Video 5 dakika 10.0 MB 300.0 MB
Müzik 0 0.0 KB 0.0 KB
S.Medya

R. Paylaşım

5 adet 1.03 MB 30.76 MB
Oyun 0.0 KB 0.0 KB
Whatsapp

Resim P.

5 adet 1.46 MB 43.95 MB
Toplam 1.01 GB

Notlar: Facebook, Twitter, Instagram gibi sayfa dolaşımlarınız normal sayfa dolaşımlarına girer. Sosya Medya dosya gönderimler yani resim paylaşımları S.Medya/dosya olarak belirtilmiştir. Whatsapp ve Messenger dosya paylaşımları ise Whatsapp/dosya olarak belirtilmiştir.

Yukarıdaki tabloya bakıldığında en fazla internet kullanım miktarını artıran Video olduğunu görürsünüz. Bu videolar Youtube, Facebook, Twitter gibi internet ortamında izlendiği sürece kotayı dolduracaktır.

Eğer sosyal medya kullanım miktarınız çoksa Vodafone Pass Sosyal, Vodafone Pass Video gibi aylık paketleri alarak kotayı doldurmadan kullanım sağlayabilirsiniz. Veya kendi GSM firmanızla iletişim kurarak ihtiyacınız olan kullanıma göre ek bir paket alarak kota yeme derdinden kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki video izleme günlük dakika sayınızı iptal ederseniz diğer alanlardaki kullanım seviyelerinizi yükseltebilirsiniz.

1GB internet paketi almak yerine mevcut tarifenizdeki internet kotalarını 3GB, 5GB, 7GB, 10GB gibi paketlere yükseltmek daha avantajlı olacaktır. Her ay ek para ödemek yerine ihtiyacınızı kullanım miktarına göre ayarlayarak kendinize özel bir paket alıp rahat edin. Aksi durumda dolan kotalar yüzünden faturanıza veya mevcut faturasız hatlardaki TL miktarlarınızdan yemeye başlayacaktır. Duran internet paketleri almak bu yüzden avantajlıdır.

Diğer internet kotaları hakkında

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP