0850'li numaralar ücretlimi, 0850 li numara arama ücretleri 2018
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

0850’li Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea, Bimcell ile 850’li numaraları aramak

0850 ile başlayan numaraları aramak

0850’li numaraları aramak 2018; Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea, Bimcell, Pttcell, Teknosacell gibi GSM operatöründen faturalı veya faturasız hat kullanan müşterileri dakika ücretime fazladan fiyat gelir endişesiyle aramakta tereddütte bırakıyor. Ancak bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var; 0850’li li numaraları aramak tıpkı sabit hatları aramak gibidir.

0850’li numaralar ücretli mi?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Avea, Bimcell, Pttcell, Teknosacell hatları aldığınızda size sözleşmenizde belirtildiği gibi eğer heryöne dakika paketiniz varsa mevcut sınırınız kadar ücretsiz olan dakikalardan kullanırsınız. Normalde GSM operatörlerinin kampanyaları arasında genelde şu ibare bulunur; Sabit hatları ve şebeke içi konuşma sınırsızdır. Eğer bu ibara versa tüm kampanya boyunca sınır koymadan ve ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

0850’li numaraları sabit hatlardan aramak

0850’li numaralar, sabit telefon numaraları üzerinden aranırsa (dakika paketi olan hatlar) ek ücret çıkmaz dakika paketinizden harcar. Eğer dakika ücretli bir sabit numara kullanıyorsanız mevcutta hattınızın belirlediği dakika ücretinden ödersiniz. Bu görüşme GSM operatörlerini aramak gibi değildir. Tıpkı sabit hattan sabit hattı aramak gibidir.

0850’li numaralar için paketsiz hat aramaları

Eğer bir cep telefonu hattı kullanıyor ve hiç dakika paketiniz yok veya dakika paketleriniz bittiyse sözleşmenizi kontrol etmelisiniz. Sözleşme içerisinde sabit numaraları arama ücreti (Dakikası 0.60  krş.) gibi ibare olacaktır. Konuşma sürenize göre bu fiyata benzer ücret üzerinden faturalandırılır veya mevcut TL bakiyenizden düşülür.

0850’li numaralar kimin?

Normalde 0212, 0216, 0312 gibi alan kodu olan sabit telefon hatları yerine gelen numaralardır. Bu numaralar sabit hat gibi kablo çekilmeden dahi kullanılabilir veya tahsisi yapılabilir. Türk Telekom, TurkNet, Millenicom, Superonline, Supernet, Kablonet gibi sağlayıcı firmalar üzerinden alınabilir. İnternet hattı ile birlikte yine aynı şekilde talep edilirse numara tahsisi yapılır. Eski sabit telefon hatları çekilirken kablo ihtiyacı duyulurdu ancak bu tür numaralarda bu ihtiyaç şart değildir. Normalde sabit telefon hattı olan abone mevcut kablosu üzerinden de hizmeti ve numara tahsisis yaptırabileceği gibi sanal ortamdan da aynı numaralar alınarak internet üzerinden görüşmeler sağlanabilir.

Numaraların sanal oluşu şirketlerin online sistemler üzerinden yönetilebilir olması ile PBX kavramına da ayrıca fayda sağladığından, kayıtların depolanabilir olması ile şirketlerin en çok tercih ettiği “0850” numaralar haline gelmiştir. 444’lü numaraların maliyetlerinin fazla oluşu 0850’li numaraların yaygınlaşmasını sağlamıştır. 0900’lü numaralar gibi yüksek ücret ödettiren hatlar gibi düşünülmemelidir.

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP